Лист Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Щодо збору за спеціальне використання води” від 15.03.2011 р. № 5515/16/10-11-МП

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.03.2011 р. № 5515/16/10-11-МП
Державній податковій адміністрації
Щодо збору за спеціальне використання води
Мінприроди розглянуло лист Державної податкової адміністрації від 10.02.2011 № 1824/5/15-0816 стосовно збору за спеціальне використання води та повідомляє.
Відповідно до ст. 48 Водного кодексу України до спеціального водокористування відноситься забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами для задоволення питних потреб, а також для господарсько-побутових, промислових, сільськогосподарських та інших потреб на підставі дозволу та є платним.
Згідно із ст. 42 Водного кодексу України водокористувачі можуть бути первинними і вторинними. Первинні водокористувачі – це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.
Вторинні водокористувачі (абоненти) – це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.
Отже, дозвіл на спеціальне водокористування оформлює лише первинний водокористувач. Для вторинних водокористувачів дозволом на спеціальне водокористування є встановлений у дозволі первинного водокористувача ліміт використання води та відведення стічних вод абонентами і договір між ними.
Окремим документом дозвіл на спеціальне водокористування для вторинних водокористувачів не оформлюється.
Отже, збір за спеціальне використання води вторинним водокористувачем обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води, встановлених у дозволі первинного водокористувача лімітів, ставок збору та коефіцієнтів.
Заступник Міністра
М. Л. Томахін
Лист Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Щодо збору за спеціальне використання води” від 15.03.2011 р. № 5515/16/10-11-МП

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>