Лист Міністерства оборони України “Щодо проблем законодавства в частині визначення межі (ознак, критеріїв) припинення роботи підприємства в районі антитерористичної операції внаслідок загрози, а також переліку заходів, які мають бути здійснені підприємствами в районі АТО з метою забезпечення охорони здоров’я та життя працівників” від 02.06.2015 р. № 316/1/422

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 02.06.2015 р. № 316/1/422
Щодо проблем законодавства в частині визначення межі (ознак, критеріїв) припинення роботи підприємства в районі антитерористичної операції внаслідок загрози, а також переліку заходів, які мають бути здійснені підприємствами в районі АТО з метою забезпечення охорони здоров’я та життя працівників
В Управлінні правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України за дорученням опрацьовано звернення щодо проблем законодавства в частині визначення межі (ознак, критеріїв) припинення роботи підприємства в районі антитерористичної операції (далі – АТО) внаслідок загрози, а також переліку заходів, які мають бути здійснені підприємствами в районі АТО з метою забезпечення охорони здоров’я та життя працівників.
Стосовно порушених у зверненні питань повідомляємо таке.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про боротьбу з тероризмом” (далі – Закон) антитерористична операція – це комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення терористичної діяльності, звільнення заручників, забезпечення безпеки населення, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичної діяльності.
Статтею 4 Закону визначено, що суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом у межах своєї компетенції, є Служба безпеки України, яка є головним органом у загальнодержавній системі боротьби з терористичною діяльністю. Координацію діяльності суб’єктів, які залучаються до боротьби з тероризмом, здійснює Антитерористичний центр при Службі безпеки України.
Відповідно до вимог статті 5 Закону Міністерство оборони України, органи військового управління, з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України в разі залучення до проведення антитерористичної операції забезпечують із застосуванням наявних сил та засобів виконання завдань щодо припинення діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
Статтею 12 Закону визначено, що для безпосереднього управління конкретною антитерористичною операцією та керівництва силами і засобами, які залучаються до здійснення антитерористичних заходів, утворюється оперативний штаб, очолюваний керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України (координаційної групи відповідного регіонального органу Служби безпеки України) або особою, яка його заміщує.
Керівник оперативного штабу визначає межі району проведення антитерористичної операції, приймає рішення про використання сил і засобів, що залучаються до її проведення, а в разі потреби за наявності передбачених законом підстав вносить на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
Відповідно до статті 14 Закону на вимогу керівників учасників антитерористичної операції підприємства, установи та організації, що знаходяться в районі проведення антитерористичної операції, частково або повністю припиняють свою роботу. Відповідні фахівці цих підприємств, установ та організацій при проведенні антитерористичної операції можуть у встановленому порядку, за їх згодою, залучатися до виконання окремих доручень.
Таким чином, порушені у зверненні питання не відносяться до компетенції Міністерства оборони України, тому пропонуємо звертатися на адресу Антитерористичного центру при Службі безпеки України.
Тимчасово виконуючий обов’язки
начальника Управління правового
забезпечення Генерального штабу
Збройних Сил України – начальника
юридичної служби Збройних Сил
полковник юстиції

Л. Чуклін

Лист Міністерства оборони України “Щодо проблем законодавства в частині визначення межі (ознак, критеріїв) припинення роботи підприємства в районі антитерористичної операції внаслідок загрози, а також переліку заходів, які мають бути здійснені підприємствами в районі АТО з метою забезпечення охорони здоров’я та життя працівників” від 02.06.2015 р. № 316/1/422

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>