Лист Міністерства фінансів України “Щодо правильності заповнення реквізитів первинних документів” від 26.08.2011 р. № 31-08420-07-25/21247

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.08.2011 р. № 31-08420-07-25/21247

Щодо правильності заповнення реквізитів первинних документів

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України розглянув запит газети “Бухгалтерія” щодо правильності заповнення реквізитів первинних документів та повідомляє.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” підставою для відображення у бухгалтерському обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують та підтверджують факти здійснення господарських операцій і які повинні мати визначені цим Законом та Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88, обов’язкові реквізити, зокрема, дату і місце складання первинного документа.

Вважаємо, що при наведенні інформації про місце складання первинного документа зазначається населений пункт, у якому його складено. Якщо первинний документ оформляється за межами населеного пункту, в місці, в якому здійснено господарську операцію, слід зазначати відповідну адміністративно-територіальну одиницю. У разі оформлення первинним документом господарської операції, здійсненої за межами України, також зазначається назва країни.

Пунктом 2.7 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку визначено, що первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.

Листи Міністерства фінансів України не є нормативно-правовими актами, вони лише мають роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

 

Директор Департаменту

податкової, митної політики та

методології бухгалтерського обліку                                                                  М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Щодо правильності заповнення реквізитів первинних документів” від 26.08.2011 р. № 31-08420-07-25/21247

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>