Лист Міністерства фінансів України “Щодо окремих питань оформлення господарських операцій первинними документами” від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073
Щодо окремих питань оформлення господарських операцій первинними документами
Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України щодо окремих питань оформлення господарських операцій первинними документами повідомляє.
Відповідно до Митного кодексу України (далі – Кодекс) митна декларація – це заява встановленої форми, в якій особою зазначено митну процедуру, що підлягає застосуванню до товарів, передбачені законодавством відомості про товари, умови і способи їх переміщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежів, необхідних для застосування цієї процедури.
Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках.
Митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено Кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.
Відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (далі – Закон) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Відповідно до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88, первинні документи – це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення, і повинні мати обов’язкові реквізити, визначені Законом, зокрема для документів, створених в електронному вигляді, – електронний підпис особи, відповідальної за здійснення господарської операції і правильність її оформлення.
Згідно із Законом господарська операція – це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов’язань, власному капіталі підприємства.
Таким чином, електронна митна декларація є первинним документом, який фіксує господарську операцію з взяття підприємством зобов’язання у сумі нарахованих митних платежів за умови наявності обов’язкових реквізитів.
Директор Департаменту
податкової, митної політики та
методології бухгалтерського обліку                                       М. О. Чмерук
Лист Міністерства фінансів України “Щодо окремих питань оформлення господарських операцій первинними документами” від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>