Лист Міністерства фінансів України “Щодо оформлення первинних документів” від 14.03.2012 р. № 31-08410-07/23-1994/1318

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.03.2012 р. № 31-08410-07/23-1994/1318

Щодо оформлення первинних документів

Міністерство фінансів України щодо оформлення первинних документів повідомляє.

Відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення.

Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. № 88, первинні документи складаються на бланках типових і спеціалізованих форм, затверджених відповідним органом державної влади. Документування господарських операцій може здійснюватись із використанням виготовлених самостійно бланків, які повинні містити обов’язкові реквізити чи реквізити типових або спеціалізованих форм.

Відповідно до зазначених Закону та Положення первинні документи повинні мати обов’язкові реквізити.

Міру деталізації змісту і обсягу господарської операції визначають особи, які відповідають за здійснення господарської операції і правильність її оформлення. При цьому така деталізація має забезпечити розкриття змісту господарської операції та ідентифікацію активів, зобов’язань, доходів або витрат, з нею пов’язаних.

В облікових регістрах та первинних документах на внутрішнє переміщення придбаних товарівможе наводитись додаткова інформація, крім тієї, яка зазначена в отриманих первинних документах й інших супровідних документах продавця, виходячи з потреб управління, контролю, аналізу та аналітичного обліку.

 

Перший заступник Міністра                                                                  А. Мярковський

Лист Міністерства фінансів України “Щодо оформлення первинних документів” від 14.03.2012 р. № 31-08410-07/23-1994/1318

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>