Лист Міністерства фінансів України “Щодо витрачання акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 05.06.2015 р. № 31-11230-05/28-350/376

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.06.2015 р. № 31-11230-05/28-350/376
Щодо витрачання акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів
Міністерство фінансів України розглянуло Ваше звернення від 28.05.2015 щодо витрачання акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів і повідомляє.
Статтею 29 Бюджетного кодексу України передбачено зарахування акцизного податку з вироблених та ввезених підакцизних товарів, у тому числі з алкогольних напоїв та тютюнових виробів, до загального фонду державного бюджету.
Згідно зі статтею 7 Бюджетного кодексу України Державний бюджет України формується на принципах збалансованості. За рахунок доходів загального фонду державного бюджету, в тому числі надходжень акцизного податку, здійснюється фінансування програм, визначених статтею 87 Бюджетного кодексу України, зокрема на: національну оборону, правоохоронну діяльність, забезпечення безпеки держави та цивільний захист населення і територій, освіту, охорону здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру і мистецтво, фізичну культуру і спорт, державні програми розвитку транспорту, дорожнього господарства, зв’язку, телекомунікацій та інформатики, інші програми, які мають виключно державне значення.
Крім того, у 2015 році запроваджено акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у розмірі 5 % вартості товарів. Згідно зі статтями 64 та 69 Бюджетного кодексу України, зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014 № 79, зазначений податок зараховується до доходів загального фонду сільських, селищних та міських бюджетів, а також бюджетів об’єднаних територіальних громад.
Відповідно до статі 70 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування місцевих бюджетів включають бюджетні призначення, встановлені рішенням про місцевий бюджет, на конкретні цілі, пов’язані з реалізацією програм та заходів згідно із статтями 88-91 цього Кодексу, зокрема на: місцеву пожежну охорону, муніципальні формування з охорони громадського порядку, місцеві програми соціального захисту та соціального забезпечення, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, місцеві програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів, транспорт, дорожнє господарство, інші програми, пов’язані з виконанням власних повноважень, затверджені відповідною місцевою радою.
Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Щодо витрачання акцизного податку з алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 05.06.2015 р. № 31-11230-05/28-350/376

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>