Лист Міністерства фінансів України “Щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць при розрахунку податкових зобов’язань (у тому числі митних платежів)” від 01.07.2014 р. № 31-11410-08-16/16598

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 01.07.2014 р. № 31-11410-08-16/16598
Щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць при розрахунку податкових зобов’язань (у тому числі митних платежів)
Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку МФУ на запит щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць при розрахунку податкових зобов’язань (у тому числі митних платежів) повідомляє.
Відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для цілей визначення податкових зобов’язань застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня визначення податкових зобов’язань.
Згідно із ст. 31 Митного кодексу України для цілей здійснення митних формальностей щодо товарів і транспортних засобів комерційного призначення застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації або дня здійснення митних формальностей, якщо вони здійснюються без подання митної декларації.
Міжнародним стандартом бухгалтерського обліку 21 “Вплив змін валютних курсів” визначено, що валютний курс – це коефіцієнт обміну двох валют.
У Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 21 “Вплив змін валютних курсів”, затвердженому наказом МФУ від 10.08.2000 р. № 193, наведено, що валютний курс – це установлений НБУ курс грошової одиниці України до грошової одиниці іншої країни.
Згідно із ст. 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.
З огляду на те, що міжнародні стандарти бухгалтерського обліку приймаються Радою з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, їх тлумачення МФУ не здійснюється.
На думку МФУ, при визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції має застосовуватись валютний курс, встановлений НБУ, що діє на початок робочого дня, а для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу.
Директор Департаменту
податкової, митної політики,
доходів, адміністрування платежів та
методології бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць при розрахунку податкових зобов’язань (у тому числі митних платежів)” від 01.07.2014 р. № 31-11410-08-16/16598

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>