Лист Міністерства фінансів України “Про відображення в бухгалтерському обліку руйнувань майна підприємств, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції” від 19.01.2015 р № 31-11420-08-10/1373

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.01.2015 р. N 31-11420-08-10/1373

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України щодо відображення в бухгалтерському обліку руйнувань майна підприємств, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції, повідомляє.

Відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. N 419, встановлено, що у разі псування цінностей, пожежі, стихійного лиха або техногенної аварії проводиться обов’язкова інвентаризація активів і зобов’язань підприємства.

Відповідно до пункту 8 Положення про інвентаризацію активів і зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 р. N 879, підприємства, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) знаходяться на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, тоді, коли буде можливо забезпечити безпечний і безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання і власний капітал цих підприємств.

Зазначені підприємства зобов’язані провести інвентаризацію станом на 01 число місяця, наступного за місяцем, в якому не стало перешкод доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, і відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду.

Згідно з Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. N 88, у разі зникнення або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це в правоохоронні органи і наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх пропажі або знищення. Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду. Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акта надсилається органу, до сфери управління якого належить підприємство, установа, а також державній податковій інспекції – підприємствами та місцевому фінансовому органу – установами в 10-денний термін.

Господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку відповідно до їх сутності, первинними документами, міжнародними стандартами фінансової звітності (у разі їх застосування) та/або нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку.

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Про відображення в бухгалтерському обліку руйнувань майна підприємств, які знаходяться на території проведення антитерористичної операції” від 19.01.2015 р № 31-11420-08-10/1373

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>