Лист Міністерства фінансів України “Про службові відрядження” від 19.03.2014 р. № 31-07230-16-29/5660

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.03.2014 р. № 31-07230-16-29/5660
Про службові відрядження
Міністерство фінансів за зверненням <…> розглянуло <…> листа щодо порядку оформлення службових відряджень і в межах компетенції повідомляє.
Згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59, направлення працівника підприємства у відрядження здійснюється керівником цього підприємства (або його заступником) і оформляється наказом (розпорядженням) із зазначенням пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження.
При цьому за кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові в межах сум, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 98. Сума добових визначається згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами.
Тобто саме наказ про відрядження працівника є підставою для відшкодування йому витрат на таке відрядження, а тому у разі прийняття керівником рішення про відкликання працівника з відрядження має бути видано відповідний наказ.
Уразі якщо працівник самостійно вирішить повернутися з відрядження раніше строку, визначеного наказом про відрядження, вважаємо, що працівник має подати керівнику доповідну записку із зазначенням причин такого дострокового повернення та прозвітувати за виконане у відрядженні доручення, за результатами чого керівник може прийняти рішення про скорочення строку відрядження з оформленням відповідного наказу.
Заступник Міністра – керівник апарату
В. Матвійчук
Лист Міністерства фінансів України “Про службові відрядження” від 19.03.2014 р. № 31-07230-16-29/5660

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>