Лист Міністерства фінансів України “Про особливості застосування окремих положень нормативно-правових актів установами в зоні АТО” від 12.01.2015 р № 31-11420-08-10/558

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2015 р. N 31-11420-08-10/558

Відповідно до пункту 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року N 88, у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства, установи письмово повідомляє про це правоохоронні органи та наказом призначає комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх пропажі або знищення. Для участі в роботі комісії запрошуються представники слідчих органів, охорони і державного пожежного нагляду. Результати роботи комісії оформляються актом, який затверджується керівником підприємства, установи. Копія акту направляється до органу, у сфері управління якого перебуває підприємство, установа, а також до державної податкової інспекції – підприємствами та в місцевий фінансовий орган – установами в 10-денний термін.

Порядок проведення інвентаризації активів і зобов’язань встановлено Положенням про інвентаризацію активів і зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02 вересня 2014 року N 879 (далі – Положення).

Проведення інвентаризації є обов’язковим у разі встановлення фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей (на день встановлення таких фактів) в обсязі, визначеному керівником підприємства, відповідно до пункту 7 розділу I Положення.

Згідно з пунктом 8 розділу I Положення підприємства, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно), які знаходяться на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, тоді, коли буде можливість забезпечити безпечний і безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання і власний капітал цих підприємств. Зазначені підприємства зобов’язані провести інвентаризацію станом на 1 число місяця, наступного за місяцем, в якому не стало перешкод для доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, і відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду.

Згідно з розділом IV Положення за результатами проведеної інвентаризації висновки про виявлені розбіжності між фактичною наявністю активів і зобов’язань і даними бухгалтерського обліку, які наводяться в слічітельних відомостях, і пропозиції щодо їх врегулювання відображаються інвентаризаційною комісією в протоколі, який складається після закінчення інвентаризації та передається на розгляд і затвердження керівнику підприємства.

Результати інвентаризації на підставі затвердженого протоколу інвентаризаційної комісії відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності того звітного періоду, в якому закінчена інвентаризація.

Виявлені при інвентаризації втрати від псування цінностей списуються з балансу і відносяться щодо винних осіб у розмірі, визначеному відповідно до законодавства, у разі якщо винні особи не встановлені, вони зараховуються на позабалансовий рахунок до моменту встановлення винних осіб або закриття справи згідно із законодавством.

Бюджетними установами у разі встановлення недостач або втрат, що виникли внаслідок зловживань, відповідні матеріали протягом 5 днів після встановлення недостач і втрат передаються правоохоронним органам, а на суму виявлених нестач і втрат подається цивільний позов.

Відображення в бухгалтерському обліку сум невідшкодованих нестач і втрат від псування цінностей здійснюється на позабалансовому субрахунку 072 “Невідшкодовані нестачі і втрати від псування цінностей” відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 року N 611.

Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей визначено постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 116 та Законом України “Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей”.

Директор Департаменту податкової,
митної політики
та методології бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Про особливості застосування окремих положень нормативно-правових актів установами в зоні АТО” від 12.01.2015 р № 31-11420-08-10/558

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>