Лист Міністерства фінансів України “Про нарахування зносу на об’єкти основних засобів після проведення їх переоцінки” від 18.09.2014 р № 31-11420-08-10/24065

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.09.2014 р. N 31-11420-08-10/24065

Про надання роз’яснень

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України розглянув лист щодо нарахування зносу на об’єкти основних засобів після проведення їх переоцінки і повідомляє.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи та незавершене капітальне будівництво визначені Положенням з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. N 611 (далі – Положення).

Відповідно до пункту 8.2 Положення об’єктом для нарахування зносу необоротного активу є його первісна (переоцінена) вартість.

Порядок зміни вартості необоротних активів та їх переоцінки визначено розділом VII Положення.

При проведенні переоцінки об’єкта основних засобів змінюються первісна (переоцінена) вартість об’єкта та сума накопиченого зносу, крім випадку, коли залишкова вартість переоцінюваного об’єкта дорівнює нулю.

Для нарахування зносу необоротних активів установ застосовуються строки їх корисного використання та річні норми зносу, які наведені в додатку до Положення.

У разі проведення дооцінки об’єкта необоротних активів, залишкова вартість якого дорівнює нулю, сума зносу і термін його корисного використання не змінюються, а при нарахуванні амортизації застосовуються норми зносу, наведені в додатку до Положення, до досягнення суми нарахованого зносу 100 % переоціненою вартісті необоротних активів.

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Про нарахування зносу на об’єкти основних засобів після проведення їх переоцінки” від 18.09.2014 р № 31-11420-08-10/24065

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>