Лист Міністерства фінансів України “Про надання роз’яснення з бухгалтерського обліку бюджетних установ” від 22.08.2014 р № 31-11420-07-10/21858

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.08.2014 р. N 31-11420-07-10/21858

Про надання роз’яснень

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України розглянув лист з бухгалтерського обліку бюджетних установ та повідомляє.

За інформацією Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України проведення робіт з модернізації, технічного (сервісного) обслуговування засобів інформатизації, у тому числі комп’ютерів, належить до проектів (робіт) з інформатизації та відповідно до законодавства в сфері інформатизації повинні узгоджуватися Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації. Порядок погодження здійснюється відповідно до пункту першого статті 48 Бюджетного кодексу України, Закону України “Про національну програму інформатизації”, постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.98 р. N 121 “Про затвердження переліку обов’язкових етапів робіт під час проектування, впровадження та експлуатації засобів інформатизації” та іншими нормативно-правовими актами у сфері інформатизації.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку бюджетних установ інформації про основні засоби визначені Положенням з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ (далі – Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. N 611. Відповідно до пункту 7.1 Положення зміна первісної (переоціненої) вартості необоротних активів проводиться у разі модернізації, яка призвела до додаткового укомплектування необоротних активів. Заміна жорсткого диска на новий при проведенні ремонту комп’ютера не приводить до додаткового укомплектування комп’ютерної техніки.

Відповідно до пункту 1.8 Положення при проведенні ремонту необоротних активів у випадках, не пов’язаних з дообладнанням, реконструкцією, модернізацією, що призвело до заміни запасних частин, їх вартість не відноситься на збільшення вартості необоротних активів, а відноситься на видатки за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету.

Згідно з пунктом 5 наказу Міністерства фінансів України від 12.03.2012 року N 333 “Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету” роз’яснення з питань застосування економічної класифікації видатків бюджету належить до компетенції Державної казначейської служби України.

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку

М. Чмерук

Лист Міністерства фінансів України “Про надання роз’яснення з бухгалтерського обліку бюджетних установ” від 22.08.2014 р № 31-11420-07-10/21858

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>