Лист Міністерства фінансів України “Про використання довіреностей приватними підприємцями” від 31.10.2000 р. № 053-29151

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.10.2000 р. № 053-29151
Про використання довіреностей приватними підприємцями

Міністерство фінансів України на запит щодо довіреностей на одержання цінностей повідомляє.

Дія Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернених і використаних довіреностей на одержанням цінностей, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16 травня 1996 року № 99, поширюється на підприємства та інші юридичні особи, їхні відділення, філії, інші відокремлені підрозділи та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Відпуск цінностей фізичній особі не вимагає подання довіреностей у разі якщо вона особисто одержує цінності від підприємства, організації, установи за наявності у неї паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, та Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, дані яких (номер, орган і дата видачі) вказуються у документах, якими підприємство оформлює відпуск цінностей (накладна-вимога, товарно-транспортна накладна).

Якщо ж підприємець – фізична особа доручає одержати цінності іншій особі, наприклад, найманому працівникові, то разом із вказаними документами така особа повинна подати довіреність, яка оформляється відповідно до Цивільного кодексу України із зазначенням у ній даних щодо Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, або вищенаведену довіреність з печаткою підприємця – фізичної особи.

У разі якщо відпуск цінностей юридичним особам, відділенням, філіям та представництвам здійснюється підприємцем – фізичною особою за безготівковим розрахунком, бартером або безоплатно, то це може бути здійснено за умови подання довіреності підприємства, організації.

Порядок відпуску цінностей за довіреністю застосується також для відпуску цінностей у межах договору про спільну діяльність, якщо одержувачами цінностей є юридичні особи, відділення, філії та представництва.

Довіреність на одержання цінностей є первинним документом, що фіксує рішення уповноваженої особи (керівника) підприємства про уповноваження конкретної фізичної особи одержати для підприємства визначені перелік та кількість цінностей. Без довіреності не може бути створено (виписано, підписано) інший первинний документ – накладну-вимогу, товарно-транспортну накладну, який є дозволом для здійснення господарської операції з відпуску цінностей, і відповідно до статті 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” підставою для її бухгалтерського обліку. Таким чином, невиконання підприємцями вимог Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернених і використаних довіреностей на одержання цінностей матиме своїм наслідком порушення встановленого в Україні порядку ведення бухгалтерського обліку і звітності, за які відповідальність встановлена статтею 164 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Заступник Міністра
В. Регурецький
Лист Міністерства фінансів України “Про використання довіреностей приватними підприємцями” від 31.10.2000 р. № 053-29151

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>