Лист Міністерства фінансів України “Про порядок відпуску цінностей за довіреністю” від 06.11.2000 р. № 053-4154

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.11.2000 р. № 053-4154
Про порядок відпуску цінностей за довіреністю

Міністерство фінансів України надсилає для використання та забезпечення підвідомчих підприємств та організацій наказ Міністерства фінансів України від 19 жовтня 2000 року № 253 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2000 року № 761/4982) “Про доповнення до Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей”. Цим наказом встановлено, що зазначена Інструкція поширюється на підприємства, установи та організації, їхні відділення, філії, інші відособлені підрозділи та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі – підприємства).

У зв’язку з наявністю виробничо-господарських зв’язків між підприємствами і суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами (далі – фізичні особи) вказана Інструкція застосовується з урахуванням такого.

Відпуск цінностей фізичній особі не вимагає подання довіреності у разі, якщо вона особисто одержує цінності від підприємства за наявності у особи паспорта або іншого документа, що її засвідчує, та Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, дані яких (номер, орган і дата видачі) вказуються у первинних документах, якими підприємство оформлює відпуск цінностей (накладна-вимога, товарно-транспортна накладна).

Якщо ж фізична особа доручає одержати цінності іншій особі, наприклад працівникові, який перебуває з нею у трудових відносинах, то разом із вказаними документами така особа повинна подати довіреність, яка оформлюється відповідно до Цивільного кодексу України із зазначенням в ній даних щодо Свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, або довіреність типової форми № М-2 або № М-2б з підписом і печаткою фізичної особи.

Відпуск цінностей підприємствам за безготівковим розрахунком, бартером або безоплатно здійснюється фізичною особою за умови подання довіреності підприємства.

Порядок відпуску цінностей за довіреністю застосовується також для відпуску цінностей у рамках договору про спільну діяльність, якщо одержувачами цінностей є підприємства.

Заступник Міністра
В. Регурецький
Лист Міністерства фінансів України “Про порядок відпуску цінностей за довіреністю” від 06.11.2000 р. № 053-4154

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>