Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ” від 30.04.2013 р. № 2618/5/99-99-17-03-03-16

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.04.2013 р. № 2618/5/99-99-17-03-03-16

Щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ

Міністерство доходів і зборів України <…> щодо застосування норм Податкового кодексу України в частині подання звітності з податку на доходи фізичних осіб, одержані у вигляді стипендії, повідомляє таке.

Відповідно до п. 70.5 ст. 70 розділу II Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) фізична особа – платник податків, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,зобов’язана особисто подати відповідному органу державної податкової служби повідомлення та документи для забезпечення її обліку за прізвищем, ім’ям, по батькові і серією та номером паспорта, а також пред’явити паспорт.

Підпунктом “б” п. 176.2 ст. 176 Кодексу встановлено, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ) та Порядок її заповнення і подання податковими агентами до органу державної податкової служби затверджені наказом ДПА України від 24.12.2010 р. № 1020, який набрав чинності з 1 квітня 2011 року.

Згідно із п. п. 3.1.13 п. 3.1 Порядку у графі 2 “Податковий номер або серія та номер паспорта” відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, і мають відмітку у паспорті), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Таким чином, податковий агент при виплаті доходу у вигляді стипендії фізичній особі (студенту),яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, відображає у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ серію та номер паспорта такої особи, у паспорті якої є відмітка про наявність права сплачувати платежі без реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Заступник Міністра                                                                         А. Ігнатов

Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ” від 30.04.2013 р. № 2618/5/99-99-17-03-03-16

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>