Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо звітності про використання РРО” від 09.09.2013 р. № 17296/7/99-99-22-01-03-17/1075

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 09.09.2013 р. № 17296/7/99-99-22-01-03-17/1075
Щодо звітності про використання РРО
З 01.01.2013 р. введено в дію норми абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон N 265) щодо подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) до органів доходів і зборів.

Згідно з зазначеними нормами суб’єкти господарювання здійснюють перехід з подання щомісячної звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій за формою ЗВР-1 на подання контрольно-звітної інформації в електронній формі за технологією Національного банку України до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів (далі – Система).

Від платників податків надходить значна кількість запитань щодо порядку подачі звітності в період переходу до електронного звітування.

Для забезпечення отримання органами Міндоходів достовірної інформації про обсяги розрахункових операцій вважаємо доцільним організувати подання звітності про використання РРО наступним чином.

В період до підключення до Системи (персоналізації) суб’єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише у електронному вигляді до Системи зберігання і збору даних РРО.

За місяць, у якому проведено підключення до Системи (персоналізацію), суб’єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця, подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початку електронного звітування.

Наприклад, якщо суб’єктом господарювання персоналізовано РРО 25 серпня, він до 15 вересня подає звіт ЗВР-1, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 серпня.

В подальшому подання звітності за формою ЗВР-1 суб’єктом господарювання припиняється!

Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, звітність за формою ЗВР-1 не подається і контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку на базі технології, розробленої Національним банком України.

В разі допущення помилок при поданні звітності, а саме дублювання інформації, необхідно запропонувати суб’єкту господарювання самостійно виправити помилки та письмово повідомити відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до бази даних коректної інформації про виторги.

Звітність за формою ЗВР-1 згідно з вимогами п. 7 ст. 3 Закону N 265 щомісячно подається суб’єктами господарювання, яким відповідно до ст. 10 Закону N 265 та постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. N 1336 “Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

З метою забезпечення подання звітної інформації про використання РРО у відповідності до вимог чинного законодавства та наявності у базі даних Міністерства доходів і зборів України достовірної інформації щодо виторгів, проведених через РРО, книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки зобов’язую:

1. Терміново довести зазначену інформацію щодо порядку подання звітності до кожного суб’єкта господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки з застосуванням РРО, КОРО та РК;

2. Провести аналіз отриманої від суб’єктів господарювання звітної інформації про використання РРО за формою ЗВР-1 за період, у якому була проведена персоналізація кожного РРО та наступні за цим періоди;

3. Вжити вичерпних заходів по виправленню допущених помилок та забезпеченню коректного наповнення бази даних Міндоходів щодо обсягів проведених розрахункових операцій з урахуванням вимог цього листа.

Заступник Міністра
А. П. Ігнатов
Лист Міністерства доходів і зборів України “Щодо звітності про використання РРО” від 09.09.2013 р. № 17296/7/99-99-22-01-03-17/1075

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>