Лист Міністерства доходів і зборів України, Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області “Щодо надання послуг єдинаком 2 групи нерезидентам, що перебувають поза межами України” від 25.07.2013 р. № 282/10/24-00-17-19

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 25.07.2013 р. № 282/10/24-00-17-19
Щодо надання послуг єдинником 2 групи нерезидентам, що перебувають поза межами України
Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення <…>, і повідомляє наступне.
По першому питанню:
Згідно з пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.
Поняття «населення» у розумінні пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу не є специфічним, а використовується у загальному значенні.
Населення – сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством (Український юридичний термінологічний словник, термінологічний словник «Ліга-Закон»).
Отже, фізична особа – підприємець, який перебуває на спрощеній системі на 2 групі не має права надавати послуги громадянину-нерезиденту, що знаходиться за межами території України.
По другому питанню:
Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визнаних Кодексом, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми (пп. 5 пп. 298.2.3. п. 298.2 ст. 298 Кодексу).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
В.о. начальника
М.Д. Пердейчук
Лист Міністерства доходів і зборів України, Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області “Щодо надання послуг єдинаком 2 групи нерезидентам, що перебувають поза межами України” від 25.07.2013 р. № 282/10/24-00-17-19

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>