Лист Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо недопущення накладення територіальними органами ДВС м. Києва арешту на окремі рахунки підприємств – боржників” від 01.07.2013 р. № 2186-07

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 1 липня 2013 р. № 2186-07
 
Начальнику Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві
Іванець Г.О.
 
Шановна Галина Олександрівна!
У зв’язку з численними зверненнями страхувальників – роботодавців та застрахованих осіб, Виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вимушена звернутися до Вас з наступним.
Зокрема, останнім часом збільшилася кількість скарг на випадки накладення територіальнами органами Державної виконавчої служби м. Києва арешту на всі рахунки підприємств-боржників, в тому числі й на спеціальні рахунки, що відкриті та призначені виключно для надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Внаслідок таких дій державних виконавців фактично страждають застраховані особи, які тривалий час не можуть отримати належне їм відповідно до законодавства матеріальне забезпечення, а саме, допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологам та на поховання.
Відповідно до статті 21 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі – Закон № 2240), фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду.
Для зарахування страхових коштів страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок у банках у порядку, встановленому Національним банком України. Страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Зокрема, відповідно до листа Національного банку України від 14.12.2010 р. № 25-111/2972-22535, для зарахування страхових коштів від Фонду, банк відкриває окремий рахунок юридичній особі та фізичній особі – підприємцю за балансовим рахунком 2604 “Цільові кошти на вимогу суб’єктів господарювання”, а окремий рахунок приватному нотаріусу або адвокату, який відповідно до Закону є роботодавцем, – за балансовим рахунком 2620 “Кошти на вимогу фізичних осіб “.
В свою чергу, бюджетна установа відкриває окремий рахунок за балансовим рахунком 3711 “Інші рахунки клієнтів Державного казначейства” (лист Державного казначейства України від 30.12.2010 р. № 17-04/3353-24549).
В той же час, відповідно до частини 2 статті 21 Закону № 2240, страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам та не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
Тобто, стягнення коштів призначених для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та розміщених на окремому рахунку підприємства прямо заборонено законом.
Враховуючи вищевикладене, а також з метою зняття соціальної напруги в суспільстві та забезпечення права застрахованих осіб на отримання належних їм коштів, просимо Вас посприяти щодо недопущення в подальшому накладення територіальними органами ДВС м. Києва арешту на окремі рахунки підприємств – боржників, що відповідно до закону призначені виключно для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
З повагою,
Директор
В. М. Цибенко
Лист Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо недопущення накладення територіальними органами ДВС м. Києва арешту на окремі рахунки підприємств – боржників” від 01.07.2013 р. № 2186-07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>