Лист Головного управління ДФС у Житомирській області “Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні платних послуг плавального басейну населенню” від 08.10.2015 р. № 757/06-30-22-05-12

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 08.10.2015 р. № 757/06-30-22-05-12
Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні платних послуг плавального басейну населенню
(Витяг)
Головне управління ДФС у Житомирській області у межах своєї компетенції розглянуло запит підприємства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні платних послуг плавального басейну населенню та повідомляє наступне.
У листі підприємства зазначає, що є бюджетною установою та неприбутковим підприємством, має плавальний басейн і надає платні послуги населенню. Надання цих послуг підтверджується видачею абонентів на місяць, які виготовлені типографічним способом з нанесеним друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, що відповідає вимогам п. 4 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
До запиту тільки надано ксерокопію абонементу підприємства.
Вимоги, що відповідають поняттю «неприбуткові організації» визначено ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями).
Пунктом 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) передбачено, що «суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/ або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок», а вимогами п. 2 ст. 3 Закону передбачено: «…видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції» .
Статтею 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачено незастосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках здійснення підприємницької діяльності. Проте у зазначеній статті є відсутність пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні послуг.
Так, п. 4 ст. 9 цього ж Закону визначено, що «реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно – спортивних і видовищних закладів». 
Водночас змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VIII, розширено сферу застосування реєстраторів розрахункових операцій з метою запобігання зловживання підприємствами з надання послуг.
З урахуванням вищенаведеного та вимог чинного законодавства, підприємству при наданні будь-яких послуг, слід застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Заступник начальника
І.І. Вандьо
Лист Головного управління ДФС у Житомирській області “Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при наданні платних послуг плавального басейну населенню” від 08.10.2015 р. № 757/06-30-22-05-12

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>