Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг наданих на території іншої країни покупцю – нерезиденту” від 05.10.2015 р. № 15225/10/26-15-15-01-18

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ЛИСТ
від 05.10.2015 р. № 15225/10/26-15-15-01-18
Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг наданих на території іншої країни покупцю – нерезиденту
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист <…> щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг наданих на території іншої країни покупцю – нерезиденту і в межах своїх повноважень повідомляє. 
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Статтею 186 розділу V Кодексу визначається місце постачання товарів та послуг. Правила визначення місця постачання послуг встановлені пунктами 186.2, 186.3 та 186.4 статті 186 розділу V Кодексу.
Місцем постачання послуг, перерахованих в пункті 186.3 статті 186 розділу V  Кодексу, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.
Таким чином, місцем постачання платником податку перерахованих у цьому пункті послуг визначається місце реєстрації як суб’єкта господарювання (місце постійного чи переважного проживання) особи, що є їх замовником (покупцем).
Якщо замовником таких послуг є нерезидент України, який не має в Україні постійного представництва, місце постачання таких послуг знаходитиметься поза межами митної території України, і обсяг таких послуг не включатиметься до об’єкта оподаткування на підставі підпункту “б” пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу.
Якщо постачання таких послуг здійснюється на замовлення резидента України  нерезидентом, або ж платником податку – резидентом, місцем постачання таких послуг буде митна територія України, і обсяг таких послуг підлягатиме оподаткуванню згідно з правилами, визначеними відповідними статтями розділу V Кодексу.
Крім того, згідно із пунктом 201.4 статті 201 Кодексу податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.
Пунктом 201.7 статті 201 Кодексу передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до п.201.8 ст.201 Кодексу  право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому статтею 183 цього Кодексу.
Зокрема, відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, якщо місце постачання комісіонером – резидентом послуги комітенту- нерезиденту з придбання товару на митній території України розташоване на митній території України, то операція з надання такої послуги комісіонером оподатковується ПДВ в загальному порядку.                             
Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
В.о. заступника начальника
ГУ ДФС у м. Києві
Е.М. Пруднікова
Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг наданих на території іншої країни покупцю – нерезиденту” від 05.10.2015 р. № 15225/10/26-15-15-01-18

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>