Лист Головного управління ДФС у Харківській області “Щодо повернення надлишкових коштів, які обліковуються на загальному рахунку в СЕА ПДВ, на поточний рахунок суб’єкта господарювання, який користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ” від 15.09.2015 р. № 2954/10/20-40-15-01-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 15.09.2015 р. № 2954/10/20-40-15-01-15
Щодо повернення надлишкових коштів, які обліковуються на загальному рахунку в СЕА ПДВ, на поточний рахунок суб’єкта господарювання, який користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ
ГУ ДФС у Харківській області, згідно з чинним законодавством, розглянула Ваш лист <…> стосовно повернення надлишкових коштів, які обліковуються на загальному рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – СЕА), на поточний рахунок суб’єкта господарювання, який користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ та повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом N 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), в системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).
Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.
На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.
З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.
Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
Якщо сільськогосподарським підприємством до граничної дати, встановленої для сплати податку, було перераховано на додатковий електронний рахунок (та з додаткового рахунку перераховано Казначейством на його спеціальний рахунок) суму коштів, більшу ніж задекларовано в деклараціях 0121 – 0123 за наслідками звітного періоду, то зайво перерахована на додатковий електронний рахунок сума коштів вважається переплатою. Така переплата поверненню із спеціального рахунку на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства не підлягає та зараховується в рахунок погашення податкових зобов’язань наступних звітних періодів.
Також зазначимо, що у рамках СЕА для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого в Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронних рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.
В.о. начальника
І.А. Сагайдак
Лист Головного управління ДФС у Харківській області “Щодо повернення надлишкових коштів, які обліковуються на загальному рахунку в СЕА ПДВ, на поточний рахунок суб’єкта господарювання, який користується спеціальним режимом оподаткування ПДВ” від 15.09.2015 р. № 2954/10/20-40-15-01-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>