Лист Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області “Щодо питання врахування у зменшення податкового зобов’язання сум авансових внесків з податку на прибуток при застосуванні процедури податкового компромісу” від 17.09.2015 р. № 2478/10/25-01-15-02-09

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ
від 17.09.2015 р. № 2478/10/25-01-15-02-09
Щодо питання врахування у зменшення податкового зобов’язання сум авансових внесків з податку на прибуток при застосуванні процедури податкового компромісу
Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист з питання врахування у зменшення податкового зобов’язання сум авансових внесків з податку на прибуток при застосуванні процедури податкового компромісу та повідомляє.
Згідно із п. 1 підр. 9 прим.2 р. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 01.04.2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 ПКУ.
Платник податків, який вирішив скористатися процедурою податкового компромісу, під час дії податкового компромісу з 17.01.2015 р. по 16.04.2015 р. за такі податкові періоди має право подати відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, в яких визначає суму завищення витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та/або суму завищення податкового кредиту з податку на додану вартість.
Водночас порядок самостійного виправлення помилок, що містяться у раніше поданій платником податку податковій звітності визначено пунктом 50.1 статті 50 ПКУ.
Цим пунктом визначено, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Враховуючи зазначене, оскільки після переходу на спрощену систему оподаткування підприємство не подає до органів державної фіскальної служби Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства ( далі- Податкова декларація), то виправити самостійно виявлені помилки, допущені у Податкових деклараціях під час перебування на загальній системі оподаткування можна лише шляхом подання уточнюючих Податкових декларацій.
Тобто, на підставі пункту 50.1 статті 50 ПКУ, у разі самостійно виявлених помилок у поданій раніше звітності платник має право змінити задекларовані податкові зобов’язання з податку на прибуток за 2013- 2014 роки та подати уточнюючі Податкові декларації за кожний податковий період із виправленими показниками у додатках ЗП до рядка 13 цих декларацій.
Лист Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області “Щодо питання врахування у зменшення податкового зобов’язання сум авансових внесків з податку на прибуток при застосуванні процедури податкового компромісу” від 17.09.2015 р. № 2478/10/25-01-15-02-09

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>