Лист Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві “Щодо подання звітності” від 08.09.2015 р. № 2646/0/26-15-15-05-18

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М.КИЄВІ
ЛИСТ
від 08.09.2015 р. № 2646/0/26-15-15-05-18
Щодо подання звітності
Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло звернення платника, зареєстрованого у м. Донецьку, з питань подання звітності, та в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі – Кодекс) платник податку зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, податкові декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно п. 49.1 та п. 49.3 ст. 49 Кодексу податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків, за вибором платника (якщо інше не передбачено Кодексом) в один із таких способів:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Обов’язкові реквізити, які має містити податкова декларація, визначені п. 48.3 ст. 48 Кодексу, зокрема це найменування контролюючого органу, до якого подається звітність.
У зв’язку з ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» та відповідно до Наказу Державної фіскальної служби України від 07.11.2014 року № 256 «Про переміщення та закінчення простою» (далі – Наказ) функціональні обов’язки з обслуговування платників податків, які перебувають на обліку у територіальних органах, що переміщуються, покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до додатка до Наказу.
Зокрема, виконання функціональних обов’язків ДПІ у Пролетарському районі м. Донецька покладено на Маріупольську ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.
Інформація щодо простою у деяких територіальних контролюючих органах та зміни місця обслуговування платників постійно оновлюється на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/baneryi/ informatsiya-dlya-shodu-ukraini).
При цьому, порядок подання та вимоги до податкової звітності визначено главою 2 Кодексу.
Водночас, відповідно до п. 120.1 ст. 120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Разом з тим, граничні строки подання податкової звітності можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені Кодексом.
Щодо застосування штрафних санкцій за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності суб’єктами господарювання, що розташовані на території проведення АТО, повідомляємо, що для вирішення зазначених питань Верховною Радою України розроблено проекти Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (про соціально-економічний захист громадян України на територіях, де проводиться антитерористична операція)» (реєстр № 4295а від 17.07.2014 року) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо мораторію на застосування фінансової та адміністративної відповідальності до суб’єктів господарювання)» (реєстр № 4295а-1 від 18.07.2014 року.)
В.о. заступника
начальника ГУ ДФС у м. Києві
Е.М. Пруднікова
Лист Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві “Щодо подання звітності” від 08.09.2015 р. № 2646/0/26-15-15-05-18

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>