Лист Головного управління Державної фіскальної служби України “Щодо дати виникнення податкових зобов’язань” від 15.09.2015 р. № 14227/10/26-15-15-01-09

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ
ЛИСТ
від 15.09.2015 р. № 14227/10/26-15-15-01-09
Щодо дати виникнення податкових зобов’язань
Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві, розглянуло звернення <…> щодо дати виникнення податкових зобов’язань і в межах своїх повноважень повідомляє.
Підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що податкове зобов’язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Зважаючи на викладене, податкове зобов’язання буде вважатися виконаним з дня зарахування сплачених коштів на єдиний казначейський рахунок.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу – датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Оскільки першою подією у випадку, наведеному у запиті <…>, є отримання попередньої оплати, то саме ця дата є датою виникнення податкових зобов’язань.
Крім того, звертаємо увагу, що згідно із статтею 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
В. о. заступника начальника
Е.М. Пруднікова
Лист Головного управління Державної фіскальної служби України “Щодо дати виникнення податкових зобов’язань” від 15.09.2015 р. № 14227/10/26-15-15-01-09

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>