Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо виявлення завищених сум у заявах-розрахунках страхувальниками” від 05.04.2011 р. № 01-16-755

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 05.04.2011 р. № 01-16-755
Щодо виявлення завищених сум у заявах-розрахунках страхувальниками
Розглянувши запити окремих страхувальників, які виявили завищення сум на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам, вказаних у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду, повідомляємо.
Такі страхувальники після виявлення помилки терміново повинні письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, по якому виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП.
Надлишково отримані суми мають бути повернені на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування, протягом трьох робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше трьох робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника. При забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені статтею 30 Закону № 2240, не застосовуються.
У разі порушення трьохденного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 відсотка від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
Районна, міжрайонна, міська виконавча дирекція відділення Фонду після отримання цих коштів на рахунок зворотнього фінансування зменшує суму чергової заяви до виконавчої дирекції відділення Фонду, а отримані (повернуті) кошти використовує для фінансування подальших заяв-розрахунків.
В бухгалтерському обліку робочих органів відділень Фонду повернуті суми від страхувальника відображаються по кредиту субрахунку 643 “Розрахунки із страхувальниками” Плану рахунків бухгалтерського обліку в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.12.2003 № 125. Пропонуємо довести роз’яснення до відома робочих органів відділень Фонду та страхувальників.
Директор
Е. Д. Ушаков
Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо виявлення завищених сум у заявах-розрахунках страхувальниками” від 05.04.2011 р. № 01-16-755

One thought on “Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо виявлення завищених сум у заявах-розрахунках страхувальниками” від 05.04.2011 р. № 01-16-755

 • Вересень 24, 2015 at 12:51 pm
  Permalink

  Доброго дня!

  Допоможіть, будь ласка!

  Працівники були на лікарняному в липні, кошти з соціального страхування прийшли в серпні і в той же день перерахували працівникам. В вересні було виявлено, що в одного праціника на 95, 46 грн. завищено суму лікарняного, а в іншого не донараховано на 200, 91 грн. Як виправити? Які документи заповнити? Який порядок виправлення?

  Reply

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>