Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Про подання звітності за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП” від 25.03.2015 р № 3.2-29-600

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ

ЛИСТ

від 25.03.2015 р № 3.2-29-600

Про подання звітності за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП

<…>

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) розглянуто запит <…> і повідомляється наступне.

Частиною другою статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р № 2240-ІІІ (в редакції, що діяла до 01.01.2015 р) (далі – Закон № 2240) було встановлено, що страхувальники зобов’язані вести облік коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно подавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

На виконання статті 27 Закону № 2240 постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 р № 4 затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням <. ..> (далі – Порядок № 4).

Відповідно до вимог Порядку № 4 страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів Фонду звітність по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця. Базовим звітним періодом для них є квартал.

Звіти подаються за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП згідно з додатками 1 і 2 до цього Порядку.

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 4.3 Порядку № 4 звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на початок кожного звітного кварталу та оборотів за субрахунками в звітному кварталі;

наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у звітному кварталі.

Звіт за формою Ф14-ФСС з ТВП не подається, якщо у звітному кварталі страхувальник не отримував від Фонду та не видавав найманим працівникам путівок на санаторно-курортне лікування, придбаних за рахунок коштів Фонду.

У зв’язку з набранням чинності Закону України від 28.12.2014 р № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» Закон № 2240 з 01.01.2015 р втратив чинність .

У теж час, частиною восьмою розділу VII «Прикінцеві положення та перехідні положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р № 1105-ХIV (в редакції Закону України від 28.12.2014 р № 77) встановлено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом соціального страхування України (частина дев’ята розділу VII «Прикінцеві положення та перехідні положення»).

Враховуючи зазначене, страхувальники зобов’язані подавати до робочих органів Фонду встановлену звітність про використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

В.о. директора                                                       Т. Нагорна

Лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Про подання звітності за формами Ф4-ФСС з ТВП та Ф14-ФСС з ТВП” від 25.03.2015 р № 3.2-29-600

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>