Лист Фонду державного майна України “Щодо необхідності проведення незалежної оцінки” від 01.10.2013 р. № 10-36-12442

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 01.10.2013 р. № 10-36-12442
Щодо необхідності проведення незалежної оцінки
Фонд державного майна України розглянув лист <…> щодо необхідності проведення незалежної оцінки і повідомляє про таке.
Законодавством з питань оцінки майна не встановлена обов’язковість проведення незалежної оцінки у випадках оприбуткування лишків товарно-матеріальних цінностей, що виявлені під час проведення інвентаризації, при переоцінці необоротних активів та при оприбуткуванні придатних для подальшої експлуатації складових майна, після його списання.
Ці питання в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, установах і організаціях, які утримуються за рахунок коштів бюджетів усіх рівнів (далі – установи), регулюються нормативними актами, зокрема, такими:
Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ затверджена наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 р. № 90;
Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ затверджене наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. № 611.
Відповідно до цих документів оцінка в зазначених вище випадках може бути проведена комісією, яка призначається наказом керівника установи.
У разі необхідності підприємство може залучати суб’єктів оціночної діяльності – суб’єктів господарювання для проведення незалежної оцінки
Статтею 7 Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні” визначена обов’язковість оцінки збитків або розміру відшкодування. У разі необхідності обґрунтування наявності або установлення фактів розкрадання, нестачі, знищення (псування) майна, що призвело до завдання майнової шкоди державі, територіальній громаді або суб’єкту господарювання з державною (комунальною) часткою в статутному (складеному) капіталі, оцінка збитків проводиться відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 р. № 1891, шляхом проведення незалежної оцінки.
В інших випадках незалежна оцінка збитків проводиться відповідно до національних стандартів оцінки та інших нормативно-правових актів з питань методичного регулювання оцінки.
Директор Департаменту координації,
розробки та виконання програмних
документів, оцінки та розпорядження
об’єктами державної власності

М. Горяйнов

Лист Фонду державного майна України “Щодо необхідності проведення незалежної оцінки” від 01.10.2013 р. № 10-36-12442

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>