Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо практичного тренування в саморятівниках у спеціальних “димових камерах” від 02.03.2015 р. № 1159/0/2-17/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 02.03.2015 р. № 1159/0/2-17/6/15
Щодо практичного тренування в саморятівниках у спеціальних “димових камерах”
Відповідно до вимог пункту 1 глави 1 розділу IV Правил безпеки у вугільних шахтах (далі – Правила), затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22 березня 2010 р. № 62 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції 17 червня 2010 р. за № 398/17693, зазначено, що вугільна шахта – це гірниче підприємство підвищеної небезпеки, під час виробничої діяльності в підземних виробках якої можуть виникнути небезпечні та шкідливі чинники, від дії яких працівники мають бути захищені.
Пунктом 12 глави 3 розділу IV Правил визначено, що зовнішній вигляд і герметичність саморятівників, що знаходяться в ламповій, перевіряються посадовими особами дільниці ВТБ за участю командного складу ДАРС (ДВГРС) щомісяця, а саморятівники, що знаходяться в пунктах переключення в шахті, не рідше одного разу на 3 місяці.
Усі працівники і посадові особи, які тільки влаштувались на шахту або переведені на підземні роботи, повинні пройти практичне тренування в саморятівниках у спеціальних “димових камерах” тривалістю, що дорівнює терміну дії саморятівника, згідно з вимогами чинного законодавства. Повторні тренування проводяться не рідше одного разу на два роки. Дозволяється проведення повторного тренування в навчальних ізолювальних саморятівниках скороченого терміну дії.
При впровадженні на шахті нових типів саморятівників вітчизняного або іноземного виробництва працівники і посадові особи, за якими вони будуть закріплені, повинні пройти практичне тренування в “димових камерах” тривалістю, що дорівнює терміну дії нового саморятівника.
Відповідно до вимог пункту 11 Правил на кожному з маршрутів, якими працівники виходять з місця аварії до виробок із свіжим струменем повітря і витрачають більше ніж 90 % часу дії саморятівника, один раз на шість місяців перед погодженням ПЛА з ДАРС (ДВГРС) має бути проведений контрольний вихід групи працівників, включених у саморятівники, під керівництвом командного складу ДАРС (ДВГРС).
Також слід зазначити, що кожне вугільне підприємство має свої індивідуальні гірничотехнічні умови, організацію технологічних процесів, порядок та процес навчання з охорони праці. Для того щоб унеможливити нещасні випадки на виробництві, адаптувати працівника до умов праці, власник організовує на підприємстві порядок прийняття на роботу та процес навчання з питань охорони праці, а також проходження тренувань у “димових камерах”.
Отже, для того щоб роботодавець був упевненим, що в аварійній ситуації працівник зможе використати саморятівник, незалежно від того, чи вже має працівник підземний стаж чи тільки переведений на підземні роботи, він повинен пройти практичне тренування в саморятівнику в спеціальних “димових камерах” тривалістю, що дорівнює терміну дії саморятівника, згідно з вимогами цих Правил.
Заступник Голови Держгірпромнагляду
С. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо практичного тренування в саморятівниках у спеціальних “димових камерах” від 02.03.2015 р. № 1159/0/2-17/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>