Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо отримання дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів” від 20.01.2015 р. № 310/0/11-06/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.01.2015 р. № 310/0/11-06/6/15
Щодо отримання дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів
Відповідно до вимог частини 3 статті 21 Закону України “Про охорону праці” (далі – Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл).
Відповідно до частини 4 статті 21 Закону порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок).
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку дозвіл видається роботодавцеві на виконання робіт підвищеної небезпеки, перелік яких зазначено у додатку 2 до Порядку, та/або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, перелік яких зазначено у додатку 3 до Порядку, зокрема у пункті 20 (технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держгірпромнагляду).
Отже, Порядком не передбачено отримання дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів, які зареєстровані в Держсільгоспінспекції.
Заступник Голови Держгірпромнагляду
С. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо отримання дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів” від 20.01.2015 р. № 310/0/11-06/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>