Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту” від 11.02.2015 р. № 764/0/11-06/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 11.02.2015 р. № 764/0/11-06/6/15
Щодо безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту
Статтею 8 Закону України “Про охорону праці” передбачено, що на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту.
Норми безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюють для роботодавця обов’язковий мінімум безплатної видачі ЗІЗ.
Згідно з колективним договором роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні ЗІЗ, якщо фактичні умови праці цього працівника потребують їх застосування.
Законом України “Про колективні договори і угоди” (далі – Закон) чітко визначено відповідальність осіб щодо невиконання умов колективного договору, а саме: у ст. 18 Закону зазначено, що “На осіб, які представляють роботодавця чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи і з вини яких порушено чи не виконано зобов’язання щодо колективного договору, угоди, накладається штраф до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і вони також несуть дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади.
На вимогу профспілок, іншого уповноваженого трудовим колективом органу роботодавець зобов’язаний вжити заходів, передбачених законодавством, до керівника, з вини якого порушуються чи не виконуються зобов’язання щодо колективного договору, угоди”.
Заступник Голови
Держгірпромнагляду
С. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту” від 11.02.2015 р. № 764/0/11-06/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>