Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Про видачу дозволів” від 19.12.2014 р. № 9169/0/11-06/6/14

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.12.2014 р. № 9169/0/11-06/6/14
Про видачу дозволів
З метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій (далі – Вимоги), передбачених пунктом 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107, Держгірпромнагляд України звертає Вашу увагу на необхідність додержання вимог чинного законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання.
Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України “Про охорону праці” (далі – Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.
Відповідно до пункту 3 Порядку науково-технічна підтримка державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці – технічна, експертна діяльність за напрямами, розробленими Держгірпромнаглядом і затвердженими в установленому порядку, що спрямована на підвищення ефективності контрольно-наглядової діяльності у зазначеній сфері.
Перелік напрямів експертної діяльності (далі – Перелік) затверджено наказом Держгірпромнагляду від 20.04.2007 № 83 “Про затвердження переліку напрямів діяльності експертів технічних з промислової безпеки та форми посвідчення” (далі – Наказ).
Згідно з пунктом 3 Наказу право проведення експертних робіт, наведених у Переліку, мають експерти технічні, які атестовані в установленому порядку та мають посвідчення за формою, затвердженою цим Наказом (далі – Посвідчення).
Отже, експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта мають право виконувати експертні організації, які відповідають зазначеним критеріям.
Разом з тим, при розгляді документів, на підставі яких видається дозвіл, зокрема висновок експертизи, слід керуватись листом Держгірпромнагляду України від 18.11.2011 № 1/02-11/8770.
Проводити експертизу, складати висновок та підписувати його мають право експерти технічні, які атестовані в установленому порядку, мають Посвідчення та працюють на підприємстві (в експертній організації), що зазначено в Посвідченні.
Заступник Голови
С. В. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Про видачу дозволів” від 19.12.2014 р. № 9169/0/11-06/6/14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>