Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки” від 02.07.2015 р. № 3594/0/7.2-6/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 02.07.2015 р. № 3594/0/7.2-6/6/15
Щодо порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки
Відповідно до вимог частини 3 статті 21 Закону України “Про охорону праці” (далі – Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі – дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.
Відповідно до частини 4 статті 21 Закону, порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з Положенням про видачу Державним комітетом з нагляду за охороною праці власникові підприємства, установи, організації або уповноваженому ним органу дозволу на початок роботи підприємства, установи, організації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 1993 р. № 831, власник або уповноважений ним орган, який створив нове підприємство, був зобов’язаний одержати від органів державного нагляду за охороною праці дозвіл на початок його роботи.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 р. № 1631 “Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами” було визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 1993 р. № 831 та введено порядок отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Слід зазначити, що Порядок видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 р. № 1631, не передбачав продовження строку дії дозволів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 затверджено новий, нині чинний Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок), а також Перелік видів робіт, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу (далі – Перелік).
Пунктом 15 Порядку передбачено продовження строку дії дозволу, якщо під час дії дозволу роботодавцем не порушено його умов. Застосування такої норми можливе лише щодо дозволів, отриманих згідно з Порядком.
Таким чином, якщо власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, або фізична особа, яка використовує найману працю (роботодавець), виконує роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2 до Порядку, та/або експлуатує машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку, то йому необхідно отримати дозвіл на їх виконання та/або експлуатацію відповідно до вимог Порядку.
Перший заступник
Голови Держгірпромнагляду
О. Павлюк
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо порядку отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки” від 02.07.2015 р. № 3594/0/7.2-6/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>