Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки” від 21.04.2015 р. № 2497/0/11-06/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 21.04.2015 р. № 2497/0/11-06/6/15
Щодо набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки
Види, комплектність та загальні вимоги до виконання експлуатаційних документів встановлюються ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 “Єдина система конструкторської документації. Експлуатаційні документи” (далі – ДСТУ ГОСТ 2.601:2006).
Згідно з п. 4.1 ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 експлуатаційні документи (далі – ЕД) призначені для експлуатації виробів, ознайомлення з їх конструкцією, вивчення правил експлуатації, відображення відомостей, що засвідчують гарантовані виробником значення основних параметрів і характеристик (властивостей) виробу, гарантій та відомостей з його експлуатації за весь період (тривалість, умови роботи, технічне обслуговування, ремонт тощо).
Згідно з п. 4.2 ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 відомості про виріб, що зазначені в ЕД, повинні бути достатніми для забезпечення правильної та безпечної експлуатації виробів протягом визначеного терміну служби.
Згідно з п. 4.13 ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 в ЕД повинна міститися така інформація:
• основне призначення, відомості про основні технічні дані та споживчі властивості виробу;
• правила та умови ефективного й безпечного використання, зберігання, транспортування та утилізації виробу;
• ресурс, строк служби й відомості про необхідні дії споживача після його закінчення, а також інформація про можливі наслідки в разі невиконання зазначених дій (відомості про необхідні дії після закінчення визначених ресурсів, строків служби, а також можливі наслідки при невиконанні цих дій вказують, якщо виріб після закінчення зазначеного ресурсу та строків служби може становити небезпеку для життя, здоров’я споживача (користувача), завдавати шкоди майну чи навколишньому середовищу або він стає непридатним для використання за призначенням).
Слід зазначити, що чинними нормативно-правовими актами з охорони праці не передбачені вимоги до мови ЕД на “алюмінієві драбини-стрем’янки”.
Разом із тим, відповідно до вимог ч. 9 ст. 21 Закону України “Про охорону праці”, набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів і устатковання підвищеної небезпеки може здійснюватися на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці. Переліки видів робіт, машин, механізмів та устатковання підвищеної небезпеки, виконання або експлуатація (застосування) яких може здійснюватися на підставі такої декларації, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 (далі – Постанова) затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі – Порядок). Відповідно до п. 21 Порядку виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 6 до Порядку, зокрема у п. 7 (ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 м, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 м і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та робіт, що виконуються за допомогою підіймальних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників), експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 7 до Порядку, здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці.
Отже, у разі, якщо роботодавець здійснює роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 6 до Порядку, він повинен подати декларацію до територіального органу Держгірпромнагляду за місцем виконання таких робіт не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку їх виконання та додержуватися вимог законодавства про охорону праці.
Заступник
Голови Держгірпромнагляду
С. Дунас
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки” від 21.04.2015 р. № 2497/0/11-06/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>