Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо отримання інформації з деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно” від 14.01.2015 р. № ПІ-Т-2-15-06

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.01.2015 р. № ПІ-Т-2-15-06
Щодо отримання інформації з деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно
Державна реєстраційна служба України розглянула Ваш запит від 29 грудня 2014 року щодо отримання інформації з деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації», та повідомляє.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом.
Зі змісту запиту вбачається, що Ви потребуєте отримання не публічної інформації відповідно до вказаного Закону, а роз’яснень норм законодавства, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно.
Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначений Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 868 (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Закону фізичним та юридичним особам на новозбудовані об’єкти нерухомого майна при здійсненні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно видається свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності.
Слід зазначити, що перелік документів, що подаються для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, залежить від способу набуття прав і типу об’єкта нерухомого майна, права на який підлягають державній реєстрації, та визначений Порядком.
Згідно з абзацом першим пункту 13 Порядку заявник подає разом із заявою органові державної реєстрації речових прав на нерухоме майно необхідні для державної реєстрації прав документи, визначені Порядком, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та документ про сплату державного мита.
Для проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомого майна, права на який набуті в загальному порядку, заявник подає:
заяву встановленої форми;
документ, що посвідчує особу заявника;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків;
документ про сплату державного мита (крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита);
документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку;
документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, побудованих до 05 серпня 1992 року, є технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;
технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;
документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.
Також інформуємо, що пунктом 5 Порядку передбачено, що подання документів для проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна здійснюється особисто заявником або шляхом надсилання поштою з описом вкладення.
У разі виявлення невідповідностей між документами, що були надіслані поштою, та описом вкладення до них, а також у разі відсутності документа, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та документа про сплату державного мита, крім випадків, передбачених абзацом другим пункту 13 Порядку, орган державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у строк, що не перевищує трьох робочих днів після їх отримання, повертає заявникові відповідну заяву та документи, що додаються до неї, поштою з описом вкладення без реєстрації її у базі даних про реєстрацію заяв і запитів.
Під час подання заяви шляхом надсилання поштою справжність підпису заявника засвідчується відповідно до Закону України «Про нотаріат» (абзац перший пункту 11 Порядку).
Одночасно інформуємо, що відповідно до частини першої статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника вищого органу або суду.
Додатково повідомляємо, що листи Державної реєстраційної служби не створюють норм права, а носять інформаційний характер.
Перший заступник Голови
А.О. Янчук
Лист Державної реєстраційної служби України “Щодо отримання інформації з деяких питань, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно” від 14.01.2015 р. № ПІ-Т-2-15-06

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>