Лист Державної регуляторної служби України “Щодо підстав для переоформлення ліцензії” від 27.01.2015 р. № 507/0/20-15

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.01.2015 р. № 507/0/20-15
Щодо підстав для переоформлення ліцензії
За результатом розгляду листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.12.2014 № 37-13-5-7/19207 повідомляється.
Статтею 16 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” визначено, що підставою для переоформлення ліцензії є, зокрема, зміна місцезнаходження юридичної особи.
Дійсно, у Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” термін “місцезнаходження юридичної особи” вживається у значенні “адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені”, а згідно з пунктом 42 Правил надання послуг поштового зв’язку, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, поштова адреса зазначається в такій послідовності: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс; країна призначення.
Разом із тим, Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців, відповідно, термін місцезнаходження юридичної особи вживається у ньому саме для цілей державної реєстрації юридичних осіб.
Натомість, статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи визначено фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Враховуючи наведене, при розгляді питання наявності підстави для переоформлення ліцензії вважаємо коректним застосовувати визначення поняття місцезнаходження, наведене у Цивільному кодексі України. Тобто, в контексті порушеного у зверненні питання, вважаємо, що у разі зміни поштового індексу без зміни фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, підстави для переоформлення ліцензії відсутні.
Голова Державної
регуляторної служби України
К. М. Ляпіна
Лист Державної регуляторної служби України “Щодо підстав для переоформлення ліцензії” від 27.01.2015 р. № 507/0/20-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>