Лист Державної регуляторної служби України “Про надання інформації щодо реквізитів рахунків для зарахування плати за видачу ліцензії” від 29.05.2015 р. № 3681

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.05.2015 р. № 3681
Про надання інформації щодо реквізитів рахунків для зарахування плати за видачу ліцензії
Відповідно до частини першої статті 14 Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII “Про ліцензування видів господарської діяльності” (далі – Закон № 222-VIII), який набирає чинності 28.06.2015, за видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, якщо інший розмір плати не встановлений законом.
У частині п’ятій зазначеної статті передбачено, що плата за видачу ліцензії, що видана органом ліцензування, який є центральним органом виконавчої влади або державним колегіальним органом, зараховується до Державного бюджету України.
Плата за видачу ліцензії, що видана Радою міністрів Автономної Республіки Крим, зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим.
Плата за видачу ліцензії, що видана органами ліцензування, які є місцевими органами виконавчої влади, зараховується до відповідного місцевого бюджету.
Згідно з частиною десятою статті 13 Закону № 222-VIII передбачено, що у повідомленні про прийняття рішення про видачу ліцензії орган ліцензування зазначає розрахункові реквізити для внесення плати за видачу ліцензії.
Відповідно до пункту 25 частини другої статті 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 1 частини другої статті 671 цього Кодексу) належить плата за ліцензії на певні види господарської діяльності (крім плати, визначеної пунктами 21 – 25, 27 і 28 частини першої статті 64, пунктами 18 – 22, 24 і 25 частини першої статті 66 та пунктом 101 частини першої статті 69 цього Кодексу).
Згідно із пунктами 18 та 19 частини першої статті 66 зазначеного Кодексу до доходів загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів належать: плата за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями, яка зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; плата за ліцензії та сертифікати, що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності.
Відповідно до пункту 3.1 Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.01.2013 № 43, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.02.2013 за № 291/22823, платежі, які відповідно до Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України є доходами загального фонду державного бюджету, зараховуються на відповідні рахунки, відкриті в Казначействі України та Головних управліннях Казначейства на ім’я органу Казначейства, в розрізі територій та кодів бюджетної класифікації.
Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11, встановлено код 22010200 щодо плати за ліцензії на певні види господарської діяльності та сертифікати, що видаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, виконавчими органами місцевих рад і місцевими органами виконавчої влади, та код 22011800 щодо плати за ліцензії та сертифікати, що сплачується ліцензіатами за місцем здійснення діяльності.
Відповідно до пункту 3 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215, одним з основних завдань Казначейства є реалізація державної політики у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Враховуючи зазначене, Державна регуляторна служба України, як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування, просить у найкоротший строк надати роз’яснення щодо реквізитів рахунків для внесення плати за видачу ліцензій (з урахуванням особливості зарахування плати за ліцензії, що видаються центральними органами виконавчої влади (державними колегіальними органами), Радою міністрів Автономної Республіки Крим та місцевими органами виконавчої влади).
Перший заступник Голови
Державної регуляторної
служби України

В.П. Загородній

Лист Державної регуляторної служби України “Про надання інформації щодо реквізитів рахунків для зарахування плати за видачу ліцензії” від 29.05.2015 р. № 3681

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>