Лист Державної податкової служби України “Щодо порядку застосування Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно” від 28.08.2012 р. № 951/0/61-12/15-1415

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.08.2012 р. № 951/0/61-12/15-1415
Щодо порядку застосування Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно
ДПСУ розглянула лист ПАТ стосовно порядку застосування Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (далі – Конвенція) при виплаті українським підприємством дивідендів резиденту Нідерландів і повідомляє таке.
Дивіденди, які сплачуються резидентом, є доходом нерезидента із джерелом походження з України, який відповідно до п. 160.2 ст. 160 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) оподатковується податком за ставкою 15 % від суми виплати та за її рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Порядок застосування міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначено ст. 103 Кодексу. Статтею 10 “Дивіденди” Конвенції, яка набула чинності для України 02.11.96 р., визначено особливий порядок оподаткування дивідендів, які виплачуються компанією, яка є резидентом однієї договірної держави, резиденту другої договірної держави.
Так, відповідно до п. 3 “і” ст. 10 “Дивіденди” Конвенції ставка податку, що стягується Україною з доходу у вигляді дивідендів, визначення яких наведене у п. 6 ст. 10 Конвенції, які отримуються резидентом Королівства Нідерландів, знижується до 0 % за умови, якщо фактичним власником цих дивідендів є “компанія (інша, ніж партнерство), яка володіє прямо щонайменше 50 % капіталу української компанії, що сплачує дивіденди, і передбачається, що інвестицію в розмірі щонайменше 300000 дол. США або їх еквівалент у національній валюті Нідерландів або України було внесено в капітал української компанії, що сплачує дивіденди”.
При цьому умова володіння щонайменше часткою 50 % у капіталі української компанії і умова здійснення резидентом Нідерландів інвестиції вартістю не менше 300000 дол. США обов’язково повинні бути виконані та водночас є незалежними одна від одної.
У листі, що розглядається, зазначено, що нідерландська компанія володіє безпосередньо часткою у статутному капіталі української компанії ПАТ, яка перевищує 50 %. Отже, одна з умов виконана.
Що стосується умови внесення мінімальної суми інвестицій, то треба мати на увазі, що згідно зі ст. 27 “Взаємоузгоджувальна процедура” Конвенції між компетентними органами України і Нідерландів досягнута згода про те, що купівля вже існуючих акцій української компанії у іншої компанії (попереднього власника) не є інвестуванням у розумінні п. 3 “і” ст. 10 Конвенції, і тому у цьому випадку нульова ставка не може бути застосована.
Зазначене вище положення Конвенції буде застосоване лише у разі придбання нідерландською компанією нових акцій, випущених українською компанією (емітентом) на додаток до існуючих акцій. Після внесення нідерландською компанією до статутного фонду вказаної української компанії інвестиції в розмірі щонайменше 300000 дол. США виникають підстави для застосування положень п. 3 “і” ст. 10 Конвенції.
Право на використання переваг міжнародного договору надається нерезиденту за умови надання ним особі, яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (п. 103.4 ст. 103 Кодексу).
Заступник Голови
А. Ігнатов
Лист Державної податкової служби України “Щодо порядку застосування Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно” від 28.08.2012 р. № 951/0/61-12/15-1415

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>