Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо правомірності подання заяви на бюджетне відкшодування” від 12.08.2010 р. № 16353/7/16-1517-23

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.08.2010 р. № 16353/7/16-1517-23
Державна податкова адміністрація України розглянула запити <…> щодо порядку декларування податкових зобов’язань та виписки податкової накладної з податку на додану вартість у разі отримання майна за договором уступки боргу між ВАТ <…>, ТОВ <…> та ТОВ <…> щодо правомірності подання заяви на бюджетне відшкодування ТОВ <…>, а також податкову звітність учасників угоди, наявну в базах даних ДПА України, запити учасників угоди, надіслані ними до ДПА України, і повідомляє.
Порядок формування податкового кредиту викладений в пунктах 7.4 та 7.5 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” (далі – Закон).
Так, згідно з підпунктом 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги) та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також у зв’язку з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Порядок бюджетного відшкодування регламентується пунктом 7.7 статті 7 Закону.
Відповідно до підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону бюджетному відшкодуванню підлягає частина від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Платник податку при придбанні на митній території України товарів (послуг) оплачує постачальнику – платнику податку на додану вартість таких товарів (послуг), збільшену на суму податку на додану вартість, а при імпортуванні товарів, у тому числі при їх ввезенні з метою внесення до статутного фонду, і отриманні послуг від нерезидента на митній території України – органам, які здійснюють контроль за правильністю нарахування та сплати (перерахування) податку до бюджету за імпортні товари і послуги.
Таким чином, в основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків з постачальниками за придбані товари (послуги), а якщо постачальник – нерезидент, то з бюджетом (в частині податку на додану вартість).
Про зазначене ДПА України повідомляла в ряді податкових роз’яснень, що направлялися на адресу регіональних ДПА України для використання в роботі органами податкової служби та для інформування платників податків.
 
Заступник Голови                                                                    О. Любченко
Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо правомірності подання заяви на бюджетне відкшодування” від 12.08.2010 р. № 16353/7/16-1517-23

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>