Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо порядку заповнення Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України та що знаходяться за її межами” від 12.10.2009 р. № 4776/С/22-5015

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 12.10.2009 р. N 4776/С/22-5015

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо порядку заповнення Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, спрямоване листом Міністерства фінансів України від 10.09.2009 р. N 31-24040-03 / 1 -18/24254, і повідомляє наступне. 

Відповідно до статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”, статтями 1 і 5 Указу Президента України від 18.06.94 р. N 319/94 “Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами “обов’язковому декларуванню підлягають валютні цінності, доходи та майно, що належать суб’єктам підприємницької діяльності – резидентам і перебувають за межами України. 

Зазначене декларування здійснюється щокварталу за формою Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 р. N 207. 

Виходячи з назви і змісту Декларації відображенню в ній підлягають валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і на звітну дату (1 число [кожного кварталу]) знаходяться за її межами.

Тому інформація про фінансові вкладення, майно та товари за кордоном, що міститься в розділах 2 і 3 Декларації, підлягає перерахунку за курсом НБУ на звітну дату, тобто на 1 число.

Відповідно до пункту 2.7 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 р. N 49, порушення порядку декларування тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. 

Порушенням порядку декларування є подання недостовірної інформації або перекручення даних, що відбиваються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що перебувають за межами України.

Таким чином, виходячи з економічної суті Декларації податковими органами застосовується відповідальність тільки за подання недостовірної інформації про наявність валютних цінностей або перекручення даних, що свідчать про приховування валютних цінностей та майна, що перебувають за межами України.

Заступник Голови

Н. Рубан

Лист Державної податкової адміністрації України “Щодо порядку заповнення Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України та що знаходяться за її межами” від 12.10.2009 р. № 4776/С/22-5015

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>