Лист Державної податкової адміністрації України “Про виписування податкової накладної при попередній оплаті” від 05.11.2009 р. № 24378/7/16-1517-16

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.11.2009 р. № 24378/7/16-1517-16
Про виписування податкової накладної при попередній оплаті
Державна податкова адміністрація України розглянула лист <…> щодо порядку виписки податкової накладної у разі здійснення попередньої оплати за товари великої номенклатури та наступного відвантаження частини товарів тієї ж номенклатури і повідомляє.
Відповідно підпункту 7.2.3 пункту 7.2 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” (далі – Закон) податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов’язань продавця у двох примірниках (оригінал і копія).
Датою виникнення податкових зобов’язань з поставки товарів (робіт, послуг) згідно з підпунктом 7.3.1 пункту 7.3 статті 7 Закону вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

• або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці;

• або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) – дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Платник податку зобов’язаний надати покупцю податкову накладну, що, зокрема, має містити опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об’єм), ціну поставки без врахування податку, загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку (підпункт 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону).
Таким чином, на дату отримання попередньої оплати (у тому числі часткової) Продавець має здійснити нарахування податкових зобов’язань з ПДВ та відповідно виписати та надати Покупцеві податкову накладну на суму авансового платежу (із зазначенням повної номенклатури поставки за Специфікацією та кількості виходячи із відсотка авансового платежу).
На дату подальшої поставки окремих одиниць товарів (із повної номенклатури за Специфікацією) Продавець має здійснити донарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість та відповідно виписати та надати Покупцеві податкову накладну із зазначенням номенклатури та кількості фактично відвантажених товарів, виходячи із відсотка несплаченої суми поставки.
Враховуючи викладене, у зазначеному у запиті прикладі податкові накладні виписуються окремо на суму попередньої оплати за товари, зазначені в Специфікації на дату отримання такої попередньої оплати, та окремо на залишок несплаченої частки вартості відвантажених товарів на дату такого відвантаження товарів.
Після фактичного виконання договору поставки (здійснення поставки і оплати всієї номенклатури по договору) у разі необхідності здійснюється коригування кількісних чи вартісних показників до раніше виписаних податкових накладних, яке здійснюється у порядку, встановленому пунктами 20 – 31 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.97 р. № 165 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.06.97 р. за № 233/2037).
Заступник Голови
О. Любченко
Лист Державної податкової адміністрації України “Про виписування податкової накладної при попередній оплаті” від 05.11.2009 р. № 24378/7/16-1517-16

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>