Лист Державної митної служби “Про кваліфікацію порушень митних правил” від 29.06.2004 р. № 10-20/016-ЕП

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.06.2004 р. № 10-20/016-ЕП

Про кваліфікацію порушень митних правил

Додатково див. лист
 Державної митної служби України
від 26 серпня 2004 року № 25/4-14-37/10526-ЕП
Держмитслужбою розглянуто запит Східної РМ щодо кваліфікації порушень митних правил за ст. ст. 340 і 355 МК України при виявленні фактів невідповідності заявленого у 33 графі ВМД товарного коду за УКТЗЕД фактичному.
Порядок заповнення ВМД та її подання до митного оформлення регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 № 574 “Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію” із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України, Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби від 09.07.97 № 307 (із змінами та доповненнями).
З врахуванням положень вказаних нормативних документів, кваліфікація фактів невідповідності заявленого у 33 графі ВМД товарного коду за УКТЗЕД фактичному, залежать від висновків щодо дотримання порядку заповнення графи 31 ВМД.
1. Наявність у графі 31 ВМД достовірних, однак неповних відомостей про товар, що унеможливлює однозначні висновки стосовно відповідності задекларованого товарного коду за УКТЗЕД, незалежно від відомостей, вказаних у графі 33 ВМД, не дає підстав для кваліфікації цього факту як порушення митних правил. У такому випадку митним органом має розглядатись питання про відмову у митному оформленні.
2. У випадку, коли графа 31 ВМД заповнена згідно з вимогами нормативних документів Держмитслужби, а саме в графі 31 ВМД зазначено достовірні і повні відомості про товар, які дають можливість перевірити відповідність задекларованого у графі 33 ВМД товарного коду, а у графі 33 ВМД зазначено невірний десятизначний товарний код за УКТЗЕД, підстави для висновку про наявність ознак порушення митних правил, передбаченого статтею 340 Митного кодексу України, відсутні.
Однак, якщо на зазначений у графі 33 ВМД товарний код встановлено ставку мита нижчого рівня ніж на код, який відповідає задекларованому товару, що призводить до несплати митних платежів у повному обсязі, обов’язковим є розгляд питання про наявність ознак порушення митних правил, передбаченого статтею 355 Митного кодексу України (“Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати податків і зборів або зменшення їх розміру”).
При цьому, згідно зі ст. 313 Митного кодексу України рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов’язковими для підприємств і громадян. Інформація про товарний код за УКТЗЕД, зазначена у висновках експертів ТПП та інших організацій, носить для митних органів інформаційний характер.
Наявність умислу для притягнення порушника до адміністративної відповідальності не є обов’язковою, достатньо довести вину у формі необережності.
Одночасно наголошуємо, що питання кваліфікації порушення митних правил має розглядатись виключно на підставі матеріалів, які стосуються конкретного факту.
 
В. о. директора Департаменту
боротьби з митними
правопорушеннями                                  М. О. Харкавий
Лист Державної митної служби “Про кваліфікацію порушень митних правил” від 29.06.2004 р. № 10-20/016-ЕП

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>