Лист Державної комісії України по запасах корисних копалин “Щодо визначення розміру тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства” від 02.02.2015 р. № 46/07

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ ПО ЗАПАСАХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
ЛИСТ
від 02.02.2015 р. № 46/07
Щодо визначення розміру тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства
На лист Державної фіскальної служби України від 23.01.2015 р. № 1491/5/99-99-15-04-01-16 щодо визначення розміру тимчасового (до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічного вивчення запасів корисних копалин) коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства (Крмпе) для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2015 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого- економічна оцінка запасів корисних копалин з належним визначенням цього коефіцієнта ще не виконана, повідомляємо наступне.
Пунктом 27 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 р. № 432, встановлено, що «Умовно балансові та позабалансові запаси, що залучаються до розробки, переводяться до балансових». Відповідно, запаси корисних копалин, що рентабельно розробляються на ділянках надр, де геолого-економічна оцінка ще не виконана, належить розглядати як балансові видобувні запаси.
Ознакою балансових видобувних запасів корисних копалин, визначеною абзацом 6-м пункту 3-го цієї Класифікації, є рентабельність виробничої діяльності гірничодобувного підприємства з їхньої розробки, яка перевищує ставку рефінансування НБУ.
Так як до блоків балансових видобувних запасів під час їхнього підрахунку включаються запаси, рентабельність розробки яких дорівнює або перевищує ставку рефінансування НБУ, усереднена рентабельність розробки балансових запасів усієї ліцензійної ділянки завжди перевищує цей показник і, відповідно, коефіцієнт рентабельності підприємства, як усереднений показник, що встановлюється на значний проміжок часу, перевищує ставку рефінансування НБУ.
Для прибутково працюючого підприємства, накопичений дисконтований грошовий потік від виробничої діяльності якого є позитивним, усереднена рентабельність розробки запасів усієї ліцензійної ділянки має перевищувати ставку рефінансування НБУ в 1,65 і більше разів.
У 2014 р. Державна комісія України по запасах корисних копалин здійснила оцінку усередненої величини коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств за матеріалами державних експертиз геолого- економічних оцінок запасів корисних копалин ділянок надр, виконаних згідно з чинною на той час обліковою ставкою Національного Банку України – 9,5%. Згідно з геолого-економічними оцінками запасів корисних копалин усереднений коефіцієнт рентабельності для всіх гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, визначено рівним 0,15. Усереднений коефіцієнт рентабельності для нафтогазових підприємств визначено рівним 1,65.
На поточний час облікова ставка НБУ складає 14 %, і відповідні їй прогнозні усереднені коефіцієнти рентабельності гірничодобувних підприємств пропорційно мають дорівнювати, відповідно: для всіх гірничодобувних підприємств, за виключенням нафтогазових, – 0,22, а для нафтогазових підприємств – 2,42.
Наведені величини тимчасових коефіцієнтів рентабельності гірничо­добувного підприємства, прибутково працюючого в поточних економічних умовах, що визначаються обліковою ставкою НБУ, рівною 14%, рекомендуються ДКЗ для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2015 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення Крмпе ще не виконані.
Голова ДКЗ
Г. І. Рудько
Лист Державної комісії України по запасах корисних копалин “Щодо визначення розміру тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства” від 02.02.2015 р. № 46/07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>