Лист Державної комісії по запасах корисних копалин, Державної служби геології та надр України “Щодо встановлення тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства” від 18.05.2012 р. № 502/07

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГЕОЛОГІЇ ТА НАДР УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ ПО ЗАПАСАХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

ЛИСТ

від 18.05.2012 р. № 502/07
На лист Державної податкової служби України від 08.05.2012 р. № 6609/5/115.2116 щодо встановлення тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства (Крмпе) для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2012 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення цього коефіцієнта ще не виконані, повідомляємо наступне.
Пунктом 27 Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.97 р. № 432, встановлено, що “Умовно балансові та позабалансові запаси, що залучаються до розробки, переводяться до балансових”. Відповідно запаси корисних копалин, що рентабельно розробляються на ділянках надр, де геолого-економічна оцінка ще не виконана, належить розглядати як балансові видобувні запаси.
Абзацом шостим пункту 3-го цієї Класифікації визначено, що ознакою балансових видобувних запасів корисних копалин є рентабельність виробничої діяльності гірничодобувного підприємства з їхньої розробки, що перевищує ставку рефінансування НБУ.
Так як до блоків балансових видобувних запасів включаються запаси, рентабельність розробки яких дорівнює або перевищує ставку рефінансування НБУ, усереднена рентабельність розробки балансових запасів усієї ліцензійної ділянки завжди перевищує цей показник і, відповідно, коефіцієнт рентабельності підприємства як усереднений показник, що встановлюється на значний проміжок часу, перевищує ставку рефінансування НБУ.
Для прибутково працюючого підприємства, накопичений дисконтований грошовий потік від виробничої діяльності якого є позитивним, усереднена рентабельність розробки запасів ліцензійної ділянки має перевищувати ставку рефінансування НБУ в 1,65 і більше разів.
При обліковій ставці НБУ 7,75 % тимчасовий коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства у 2011 р. дорівнював 0Д29.
На поточний час облікова ставка НБУ знижена до 7,5 %, і відповідний їй мінімальний тимчасовий коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства має бути рівним 0,125.
Наведена величина тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства визначається як мінімально можлива для беззбитково працюючого підприємства в поточних економічних умовах, що визначаються обліковою ставкою НБУ, рівною 7,5 %, і рекомендується ДКЗ для застосування платниками при обчисленні податкових зобов’язань у 2012 році на ділянках надр, де провадиться господарська діяльність з видобування корисних копалин, але геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин та належне визначення Крмпе ще не виконані.
З повагою,
 
Голова ДКЗ                                                 Г. Рудько
Лист Державної комісії по запасах корисних копалин, Державної служби геології та надр України “Щодо встановлення тимчасового коефіцієнта рентабельності гірничодобувного підприємства” від 18.05.2012 р. № 502/07

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>