Лист Державної казначейської служби України “Щодо надання безпроцентної поворотно-фінансової позики працівнику, який знаходиться на квартирному обліку для фінансування придбання житла” від 07.02.14 р. № 17-13/130-3148

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.02.2014 р. № 17-13/130-3148
Щодо надання безпроцентної поворотно-фінансової позики працівнику, який знаходиться на квартирному обліку для фінансування придбання житла
Державна казначейська служба України розглянула Ваше звернення щодо надання безпроцентної поворотно-фінансової позики працівнику, який знаходиться на квартирному обліку для фінансування придбання житла і в межах компетенції повідомляє.
<…>
Статтею 1 Закону України “Про вищу освіту” (далі — Закон) визначено, що вищий навчальний заклад державної форми власності — це вищий навчальний заклад, заснований державою, що фінансується з державного бюджету і підпорядковується відповідному центральному органу виконавчої влади.
Вищий навчальний заклад державної та комунальної форм власності самостійно розпоряджається доходами та іншими надходженнями, одержаними від надання дозволених законодавством платних послуг (частина 3 статті 63 Закону).
Відповідно до Бюджетного кодексу України (далі — Кодекс) власні надходження бюджетних установ — це кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності.
Власні надходження бюджетних установ за рахунок надходжень від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з законодавством, використовуються з урахуванням вимог статті 13 Кодексу.
Частиною 4 статті 16 Кодексу встановлено, що бюджетна установа не має права здійснювати запозичення у будь-якій формі (крім випадків, передбачених Кодексом) або надавати юридичним чи фізичним особам кредити з бюджету (якщо не встановлено відповідні бюджетні призначення на надання кредитів з бюджету).
Крім того, повідомляємо, що склад бюджетного законодавства визначений статтею 4 Кодексу. Якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначаються інакше, ніж у Кодексі, застосовуються відповідні норми Кодексу.
Перший
Заступник Голови
О. Даневич
Лист Державної казначейської служби України “Щодо надання безпроцентної поворотно-фінансової позики працівнику, який знаходиться на квартирному обліку для фінансування придбання житла” від 07.02.14 р. № 17-13/130-3148

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>