Лист Державної казначейської служби України “Про оприбуткування благодійної допомоги” від 12.02.2015 р № 17-04/173-2523

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.02.2015 р № 17-04/173-2523

Щодо оприбуткування благодійної допомоги

1. Відповідно до частини 4 статті 13 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) власні надходження бюджетних установ надходять додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються е спеціального фонду бюджету.

Благодійні внески, гранти та дарунки відносяться до першої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ.

Частиною п’ятою статті 56 Кодексу визначено, що всі надходження бюджету та витрати бюджету мають відображатися на рахунках у хронологічному порядку відповідно до встановленої законодавством процедури. Всі бухгалтерські записи повинні підтверджуватися документально.

Пунктом 11.16 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 р № 1407, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.01.2013 за № 130/22662 (далі – наказ № 1407), і пунктом 12.7 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 р № 938 <…> (далі – наказ № 938), визначено, що при проведенні операцій розпорядниками бюджетних коштів в натуральній формі відповідно до законодавства зазначені операції проводяться в межах планових показників та відображаються в бухгалтерському обліку виконання бюджету. Розпорядники бюджетних коштів не пізніше останнього робочого дня місяця складають та подають до органів Державної казначейської служби України (далі – органи Казначейства) довідку про надходження в натуральній формі,

2. Нескладання та неподання довідки про надходження у натуральній формі до органів Казначейства приведуть до невідображення операцій в натуральній формі в бухгалтерському обліку виконання бюджету.

Пунктом 1.3 Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 р № 44 <, ..> (далі – Порядок № 44), визначено, що фінансова «бюджетна звітність повинна відповідати аналогічним даним бухгалтерського обліку та звітності органів Казначейства.

У разі якщо при складанні форм фінансової та бюджетної звітності небилиці дотримані вимоги Порядку № 44, органи Казначейства застосовують заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, визначені Бюджетним кодексом України (пункт 1.14 Порядку № 44).

Відповідно до статті 117 Кодексу попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою про усунення порушення бюджетного законодавства застосовується у всіх випадках виявлення порушень бюджетного законодавства.

3. Термін «операції в натуральній формі» застосовується в наказах Міністерства фінансів України № 1407 та № 938.

4. Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 р № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» затверджені Заходи щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств , установ і організацій, які використовують кошти державного бюджету (далі – Заходи).

Пунктом 1 ** Мір передбачено припинення придбання автотранспортних засобів (крім спеціалізованих санітарних автомобілів екстреної медичної допомоги, пожежників і спеціальних аварійно-рятувальних машин, а також вантажних автомобілів, причепів, напівпричепів, використовуваних для перевезення деревини або виконання інших виробничих функцій у лісовій галузі, автомобілів для охорони та патрулювання в лісових масивах), меблів, мобільних телефонів, ноутбуків, побутової техніки (крім бензопил, Бензокущорізів, моторубів і мотопомп для виконання лісогосподарських робіт) та проведення ремонту приміщень (крім приміщень, які знаходяться в аварійному стані, приміщень навчальних, оздоровчих , санаторно-курортних закладів та реабілітаційних установ, ремонт яких здійснюється за рахунок коштів спеціального фонду з метою дотримання вимог санітарних норм і норм пожежної безпеки для забезпечення навчально-виховного процесу, оздоровлення дітей, санаторно-курортного лікування ветеранів війни, інвалідів та реабілітації дітей-інвалідів ).

Крім випадків, коли для Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів, Адміністрації Держспецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту, органів і підрозділів служби цивільного захисту придбання транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, меблів для розміщення особового складу в польових умовах, укомплектування казарм та приміщень , переобладнаних під гуртожитки, проведення ремонту, пов’язаного з передислокацією і відселенням з Автономної Республіки Крим та м.Севастополя в інші регіони України, здійснюється у зв’язку з проведенням заходів з мобілізації та нарощуванню боєздатності військ, випадків проведення ремонту будівель, споруд, придбання меблів, засобів зв’язку, побутової та комп’ютерної техніки, які здійснюються органами державної влади, у зв’язку з їх пошкодженням на території та під час проведення антитерористичної операції, а також випадків придбання товарів та проведення ремонту приміщень за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих на зазначену мету як гранти , міжнародна технічна допомога, благодійні внески.

Заступник голови                                                                          Т. Грицун

Лист Державної казначейської служби України “Про оприбуткування благодійної допомоги” від 12.02.2015 р № 17-04/173-2523

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>