Лист Державної казначейської казначейської служби України “Про проведення розрахунків по заробітній платі” від 14.01.2015 р № 17-04/27-715

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.01.2015 р № 17-04/27-715

Про проведення розрахунків по заробітній платі

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство України) <…> в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Положення про Державній казначейській службі України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 р № 460/2011, Казначейство України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.

Статтею 2 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що бюджетне призначення – це повноваження головного розпорядника бюджетних коштів, надане цим Кодексом, законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), яке має кількісні, часові і цільові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань попередніх років, узятих на облік органами, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (стаття 48 Кодексу).

Згідно з пунктом 1.11 Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 р № 44, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за № 196/20509, кошти, які протягом звітного періоду надходять на ім’я розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на відновлення касових видатків згідно із законодавством України (за телефонні переговори, помилково перераховані і т. п.), відображаються у відповідних формах бюджетної звітності як зменшення касових видатків за тим кодом економічної класифікації видатків, за яким вони були проведені у попередніх звітних періодах в межах одного бюджетного періоду.

Відповідно до роз’яснень Міністерства фінансів України, наданими листом від 06.03.2003 р № 021-03/60, якщо в новому бюджетному періоді на реєстраційні рахунки бюджетної установи надійшли кошти по загальному фонду за попередній бюджетний період, такі кошти повертаються до загального фонду відповідного бюджету (код доходів 24060300 «Інші надходження»).

Таким чином, сума, яка утримана із заробітної плати за попередній бюджетний період та яка надійшла в поточному бюджетному періоді, перераховується до бюджету.

Що стосується донарахувань заробітної плати працівникам, пропонуємо звернутися до Міністерства соціальної політики України, яке є головним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики з питань трудових відносин.

Заступник Голови                                                           Т. Грицун

Лист Державної казначейської казначейської служби України “Про проведення розрахунків по заробітній платі” від 14.01.2015 р № 17-04/27-715

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>