Лист Державної фіскальної служби України “Стосовно ліцензування експорту (імпорту) і оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами” від 30.01.2015 р. № 1833/6/99-99-24-03-01-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 30.01.2015 р. № 1833/6/99-99-24-03-01-15
Стосовно ліцензування експорту (імпорту) і оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами
За результатами розгляду повідомляємо про таке.
Статтею 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного и плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлено, зокрема, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Водночас, згідно з положенням статті 197 Митного кодексу України органами доходів і зборів контролюються документи, які підтверджують дотримання обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України, та видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.
На виконання статті 197 Кодексу Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21.05.2012 р. № 436 “Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України”. Цією постановою також визначено документи, що видаються державними органами або іншими юридичними особами, уповноваженими на видачу цих документів, для подання їх митницям при пропуску товарів через митний кордон України та їх митному оформленні. До таких документів не віднесено ліцензію на експорт (імпорт) алкогольних напоїв, оскільки законами України не передбачено подання органам доходів і зборів цього документа.
Таким чином, при здійсненні митного оформлення алкогольних напоїв законодавчі підстави щодо контролю органами доходів і зборів наявності ліцензії на експорт (імпорт) цих товарів як документа, що підтверджує дотримання заходів нетарифного регулювання, відсутні.
Повідомляємо, що згідно з пунктом 5 Тимчасового порядку видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.96 р. № 493, ліцензії на експорт (імпорт) алкогольних напоїв видаються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.
З огляду на зазначене для отримання необхідної інформації стосовно ліцензування експорту (імпорту) алкогольних напоїв пропонуємо звернутися до Мінекономрозвитку України.
Директор Департаменту організації
митного контролю та оформлення
С. Сьомка
Лист Державної фіскальної служби України “Стосовно ліцензування експорту (імпорту) і оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами” від 30.01.2015 р. № 1833/6/99-99-24-03-01-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>