Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку виписки податкових накладних постачальниками електроенергії” від 23.02.2015 р. № 3706/6/99-99-19-03-02-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.02.2015 р. № 3706/6/99-99-19-03-02-15
Щодо порядку виписки податкових накладних постачальниками електроенергії
Державна фіскальна служба України розглянула лист <…> щодо порядку випискиподаткових накладних платниками податку, які постачають електричну енергію, та повідомляє.
Починаючи з 1 січня 2015 року, відповідно до пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)”, платники податку, які постачають електричну енергію, складають податкові накладні щодекадно на суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за таку електричну енергію на їх поточні рахунки протягом відповідної декади. В останній день місяця такі платники податку складають податкові накладні / розрахунки коригування за результатами остаточного розрахунку зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом такого місяця.
Отже, платник податку, який постачає електричну енергію, не повинен складати окремі податкові накладні на кожне надходження коштів за електричну енергію.
Так, наприклад, у разі надходження на поточний рахунок платника податку, який постачає електричну енергію, коштів від споживача в рахунок оплати за електричну енергію 5-го, 7-го та 10-го числа місяця такий платник податку складає однуподаткову накладну 10-го числа, в якій враховуються всі суми коштів, отримані 5-го, 7-го та 10-го числа такого місяця.
При цьому в графі 2 податкової накладної “Дата виникнення податкового зобов’язання (постачання (оплати2))” зазначається дата виписки податкової накладної, тобто 10-те число звітного місяця.
В останній день місяця платник податку, який постачає електричну енергію, складаєподаткову накладну, в якій враховує суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за електричну енергію на поточний рахунок протягом третьої декади місяця, та додатково враховує остаточний розрахунок зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом всього місяця.
Якщо в місяці 31 (28) календарний день, то за третю декаду місяця податкова накладна складається 31-го (28-го) числа такого місяця. У такій податковій накладнійплатник податку враховує суму коштів, що надійшли в рахунок оплати за електричну енергію на поточний рахунок протягом третьої декади місяця (за 11 (8) календарних днів), та додатково враховує остаточний розрахунок зі споживачами електричної енергії з урахуванням поставленої електричної енергії та отриманих коштів протягом всього місяця. Окрема податкова накладна за третю декаду місяця, в якому 31 календарний день, 30-го числа такого місяця не складається.
Голова
І. Білоус
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку виписки податкових накладних постачальниками електроенергії” від 23.02.2015 р. № 3706/6/99-99-19-03-02-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>