Лист Державної фіскальної служби України “Щодо надання звітності про використання РРО до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України” від 15.12.2014 р. № 15258/7/99-99-22-07-03-17

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.12.2014 р. № 15258/7/99-99-22-07-03-17
Щодо надання звітності про використання РРО до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України
З початку 2013 року набули чинності норми абзаців другого та третього п, 7 ст, 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон № 265) щодо надання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій (далі -РРО) до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України.
3 01.01.2015 відповідно до Закону України від 04 липня 2013 року №406-УІІ п. 7 ст. З Закону №265 буде викладено у такій редакції: Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані подавати до органів доходів і зборів звітність, пов’язану із застосуванням РРО та РК, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.
Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти), повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднані.
Суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подавати до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або безготівковій формі або про обсяг операцій з купівлі – продажу іноземної валюти, яка міститься в фіскальній пам’яті зазначених РРО.
Порядок передачі інформації до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку встановлюється органом доходів і зборів на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Крім того, відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону №265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Для забезпечення виконання всіма без винятку суб’єктами господарювання, що здійснюють готівкові розрахунки з застосуванням РРО, зазначених вимог Закону №265 необхідно вжити вичерпних заходів щодо термінового доведення до кожного користувача РРО та центрів сервісного обслуговування інформації про зазначені зміни у чинному законодавстві.
Наказом ДФС від 11.12.2014 № 362 затверджено останню редакцію Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, яка містить 116 моделей РРО.
Голова ДФС України
І.О. Білоус
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо надання звітності про використання РРО до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку за технологією Національного банку України” від 15.12.2014 р. № 15258/7/99-99-22-07-03-17

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>