Лист Державної фіскальної служби України “Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість” від 28.04.2015 р. № 4000/Б/99-99-17-02-02-14

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.04.2015 р. № 4000/Б/99-99-17-02-02-14
Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула Ваше звернення <…> щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість і повідомляє.
Згідно з п. 1 ст. 114 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа. Тобто фізична особа — підприємець не може бути засновником господарського товариства.
Господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу (п. 1 ст. 115 ЦКУ).
Таким чином, майно фізичної особи — підприємця не може бути внеском до статутного капіталу господарського товариства.
При цьому право приватної власності закріплено ст. 41 Конституції України та ст. 325 ЦКУ, згідно з якими суб’єктами права власності є фізичні особи та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими. Законом може встановлюватись обмеження розміру земельної ділянки, яка може бути у власності фізичної та юридичної особи.
Таким чином, суб’єктом права власності законодавством визначається фізична особа, яка може бути власником будь-якого майна, крім майна, яке не може знаходитись у власності фізичної особи. Такий суб’єкт права власності як фізична особа — підприємець чинним законодавством не визначено.
Відповідно до п. 1 ст. 320 ЦКУ власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.
Оскільки фізична особа — підприємець не може бути власником нерухомого або рухомого майна, придбання, спорудження, будівництво такого майна та операції з передачі права власності на таке майно фізичною особою – підприємцем можуть здійснюватись виключно як фізичною особою.
В.о. Голови
М.В. Мокляк
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо деяких питань ведення податкового обліку фізичними особами — платниками податку на додану вартість” від 28.04.2015 р. № 4000/Б/99-99-17-02-02-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>